Advertisement
Strona głównaWiadomościHardwareMSI prezentuje nowe laptopy dla graczy z serii MSI Katana oraz Sword

MSI prezentuje nowe laptopy dla graczy z serii MSI Katana oraz Sword

Premiera najnowszych laptopów dla graczy MSI Katana GF66/76, MSI Sword 15/17 zbiegła się z 35-leciem MSI Gaming. W Polsce z okazji 35-lecia firma MSI zaprosiła dziennikarzy z najważniejszych mediów w Polsce na swój event, nie mogło i nas tam zabraknąć.

Skupmy się na bohaterach tego wydarzenia, czyli na nowych laptopach, które mają wyznaczać nowy standard u MSI wśród laptopów dla graczy, którzy chcą dobry sprzęt do grania, ale nie koniecznie ekstremalnie drogi. Nowa seria laptopów MSI Katana oraz Sword to laptopy „środka”, czyli o bardzo dobrym współczynniku jakości do ceny.

Podstawą nowych laptopów MSI są procesory Intel 11 generacji oraz karty graficzne Nvidia GeForce RTX 3050, 3050 Ti, 3060, ale będzie też odmiana ze słabszym układem graficzny GeForce GTX 1650.

Wszystkie laptopy zostały wyposażone w szybką matrycę 144 Hz w rozdzielczości 1920 × 1080 pikseli. Oraz w pamięć DDR4-3200 MHz, a jej maksymalna pojemność to 64 GB. Pamięci są wymienne, do dyspozycji gracza są dwa sloty.

Standardowo laptopy są wyposażone w nośnik danych SSD, a w przypadku modelu Katana GF66 możemy zainstalować dwa takie nośniki.

Laptopy MSI Katana oraz Sword będą występowały w dwóch rozmiarach, z matrycami 15 i 17 cali. Dodatkowo pomiędzy sobą będą różniły się kolorem obudowy i podświetleniem klawiszy. W obydwu przypadkach zastosowano klawiatury gamingowe o skoku klawisza 1,7 mm z pełnym blokiem numerycznym.

Cechą wspólną najnowszych laptopów dla graczy MSI, jest ich układ chłodzenia Cooler Booster 5. Składający się z dwóch wentylatorów i sześciu ciepłowodów, dla modeli MSI Katana z GeForce RTX 3060 i z dwóch wentylatorów i czterech ciepłowodów dla modeli MSI Sword, wyposażonych w układy graficzne Nvidia GeForce RTX 3050, 3050 Ti i GTX 1650. Największą nowością nowego układu chłodzenia, jest zastosowanie rurek ciepłowodów o cieńszych ściankach, dzięki czemu transfer ciepła z CPU i GPU ma odbywać się szybciej i wydajniej.

 

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię