Strona głównaKonsolePS5 – koniec problemów z dostępnością?

PS5 – koniec problemów z dostępnością?

Według deklaracji Sony problemy z dostępnością konsol PS5 wkrótce się skończą. W nadchodzących miesiącach japońska firma wyprodukuje 12 milionów konsol.

Konsola PS5 cieszy się bardzo dużą popularnością i stanowi niejako towar deficytowy, głównie ze względu na jej dostępność w sklepach. Sony dotychczas sprzedało 10 milionów egzemplarzy. Według szacunków jeszcze w tym roku  fiskalnym (do 31 marca 2022 roku) uda się wyprodukować i dostarczyć do sklepów 14,8 milionów PS5.

Zobacz: Xbox – w najbliższym tygodniu aż 20 premier gier

Oznacza to, że Sony do tego czasu planuje sprzedaż łącznie 22,6 miliona sztuk, licząc od premiery urządzenia. Bezproblemową produkcję ma zagwarantować zabezpieczenie przez Sony odpowiedniej liczby chipów oraz kluczowych podzespołów.

Deklaracje takie złożył Hiroki Totoki, dyrektor finansowy Sony. Dodatkowo na ostatnim spotkaniu z inwestorami stwierdzono, że sprzedaż PS5 w wersji z napędem Blu-ray w sugerowanej cenie 499$ nie przynosi strat. Natomiast wersja bez napędu sprzedawana w cenie 399$ jeszcze generuje straty finansowe. Niedługo ma się to zmienić dzięki sprzedaży innego sprzętu, urządzeń peryferyjnych i PS4.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię