Strona głównaWiadomości48 milionów złotych kary za udostępnianie filmów

48 milionów złotych kary za udostępnianie filmów

Młody Polak został skazany przez Sąd Okręgowy w Białymstoku za nielegalne udostępnianie w sieci filmów. Wysokość kary to 48 milionów złotych. Szczegóły poniżej.

25-latek usłyszał wyrok nakazujący zapłacenie 47,8 milionów złotych, oraz skazujący na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Tak surowa kara została nałożona w wyniku udostępniania przez mężczyznę 62,6 tysięcy produkcji filmowych, w latach 2016-2019. Prowadził on portal, który gromadził filmy z zagranicznych serwisów hostingowych i pobierał na swoje serwery. Według śledczych serwis pozwolił na szybkie rozpowszechnię filmów, które były oferowane klientom premium.

W ciągu kilku lat działalności witryna przyciągnęła 300 tysięcy płatnych użytkowników. Początkowo straty właściciel praw autorskich zostały oszacowane na 3 miliony złotych. Jednak w toku śledztwa liczba poszkodowanych wzrosła do 40 podmiotów. Według wyliczeń straty miały wynosić nie mniej niż 47,8 miliona złotych.

Zobacz: Gracze spędzili ponad 1 miliard godzin w grach na Xboxa w tym roku.

Mężczyzna usłyszał także zarzuty prania brudnych pieniędzy, za kwotę 728 tysięcy złotych kupił kryptowaluty. Ponad 530 tysięcy przelał na konto matki, która kupiła za te pieniądze mieszkanie. Na początku poszkodowani domagali się jedynie zaprzestania udostępniania filmów. Gdy to nie poskutkowało, została zawiadomiona prokuratura.

Sędzia podkreślił, że oskarżony prowadził działalność zarobkową, z której czerpał zyski. Wyroku został uwzględniony młody wiek oskarżonego, niekaralność oraz współpraca ze śledczymi. Mężczyzna podał hasła do kryptowalut, dzięki czemu udało się zabezpieczyć cześć pieniędzy na poczet kary.

Obrońca 25-latka poinformowała, że nie będzie składana apelacja od wyroku, jednak trudno będzie spłacić tak wysoką karę.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię