Strona głównaWiadomościOprogramowanie6 hakerów stało się milionerami tylko dzięki zgłaszaniu luk w zabezpieczeniach

6 hakerów stało się milionerami tylko dzięki zgłaszaniu luk w zabezpieczeniach

Tylko (a może „już”?) 6 hakerów na całym świecie może pochwalić się zarobkami ponad 1 mln dolarów tylko dzięki zgłaszaniu błędów i luk w zabezpieczeniach popularnych programów. Stało się to możliwe dzięki HackerOne.

Pierwszym z tych 6 hakerów był zaledwie 19-letni Santiago Lopez z Argentyny. Pułap 1 mln dolarów pokonał on w marcu tego roku. Zaraz po nim tego samego dokonali Mark Litchfield z Wielkiej Brytanii, Frans Rosen ze Szwecji, Nathaniel Wakelam z Australii, Ron Chan z Hong Kongu, a niedawno także Tommy DeVoss ze Stanów Zjednoczonych.

Zobacz: Pracownicy elektrowni atomowej kradli jej energię do kopania kryptowalut

Według serwisu HackerOne Santago Lopez zgłosił w sumie prawie 2 tysiące różnych błędów i luk w zabezpieczeniach takim firmom jak chociażby Verizon, Twitter, WordPress i – co ciekawe – HackerOne. Co ciekawe, w rankingu najlepszych znajduje się „dopiero” na drugim miejscu. Ale to chyba mało istotne skoro był pierwszym, który zarobił okrągły milion dolarów.

Zobacz: Windows: 20-letnia dziura w zabezpieczeniach systemu

W sumie społeczność HakcerOne skupia wokół siebie około 450 tys. osób. Co ciekawe, tylko 7 kolejnych (więc w sumie 13 osób) może pochwalić się zarobkami ponad 500 tys. dolarów. Zatem jest to bardzo elitarna grupa.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię