Strona głównaWiadomościHardwareAcer Predator rozszerza ofertę urządzeń i akcesoriów dla graczy

Acer Predator rozszerza ofertę urządzeń i akcesoriów dla graczy

Acer proponuje graczom nowe urządzenia z linii Predator. Oprócz całkowicie nowych komputerów, znalazły się w niej też monitory oraz warte uwagi akcesoria.

Monitor Acer Predator X25 – monitor z odświeżaniem 360 Hz

Pierwszym nowym urządzeniem w linii Predator jest monitor X25. Ten 24,5-calowy ekran IPS oferuje rozdzielczość 1920 x 1080. Najważniejsze dla graczy będzie odświeżanie obrazu o częstotliwości aż 360 Hz, oraz oczywiście wsparcie dla Nvidia G-SYNC. Zastosowano w nim automatyczne dopasowanie poziomu jasności i temperatury barw do oświetlenia LightSense. Adaptive Light dopasowuje natomiast podświetlenie w monitorze do barwy światła otoczenia. Jest jeszcze ProxiSense, przypominające o przerwie po upływie wcześniej zdefiniowanego czasu.

Acer Predator X25

Jeśli chodzi o opcje regulacji urządzenia to Acer Predator X25 pozwala na zmianę nachylenia w zakresie od -5 do -25 stopni, obrót w poziomie +/- 30 stopni, zmianę wysokości do 12 cm oraz obrót wokół własnej osi +/- 90 stopni.

Monitory Acer Predator XB3

X25 to nie jedyny nowy monitor Acera. Producent zaoferował także nowe modele w serii Predator XB3. Są to Predator XB323QK NV o przekątnej 31,5-cala, Predator XB273U GS i XB273U GX – o przekątnej 27 cali oraz Predator XB253Q GZ – ten o przekątnej 24,5 cala. Wszystkie modele są oczywiście kompatybilne z Nvidia G-SYNC, mają odświeżanie 240 Hz, ale ich największy atut to czas reakcji. Wynosi on zaledwie 0,5 s w trybie overdrive. Wszystkie oferują też rozdzielczość 4K i kąty widzenia około 178 stopni.

Acer Predator XB3

Każdy z wymienionych monitorów również wyposażono w funkcję Acer Adaptive Light, jak również aplikację RGB LightSense. Odpowiada ona między innymi za kolor, szybkość, czas trwania oraz jasność podświetlenia RGB. Pozwala nawet na zgranie podświetlenia z tym, co akurat płynie z naszych głośników.

Komputer stacjonarny Predator Orion 9000

Od monitorów przejdźmy do komputerów stacjonarnych dla graczy. Model Orion 9000 stworzono w oparciu o zaawansowany system chłodzenia, co nie dziwi, jeśli spojrzymy na zastosowane podzespoły. Stacjonarkę wyposażono w procesor Intel Core i9 Extreme Edition oraz aż DWIE karty graficzne Nvidia GeForce RTX 2080Ti, pracujące w trybie SLI. W obudowie zmieszczą się dwa dyski HDD i dwa dyski SSD. Za wspomniane chłodzenie odpowiadają wentylatory Predator FrostBlade o średnicy 4,7 cala, a oprócz tego układ chłodzenia cieczą. Ponadto do obudowy trafiła karta sieciowa Killer LAN E3100G.

Acer Predator Orion 9000

Miłośników podświetlenia na pewno ucieszy fakt, że obudowę częściowo wyposażono w przeszklony panel boczny ze szkła hartowanego, w dodatku panel ten ułatwia samodzielny montaż bez użycia narzędzi.

Komputer Predator Orion 3000

Drugim z kolei komputerem stacjonarnym Acer Predator jest Orion 3000. Upakowano go w nieco mniejszą obudowę niż w przypadku Oriona 9000, w której znajdziemy procesor Intel Core i7 10. generacji oraz grafikę GeForce RTX 2070 SUPER.

Predator Orion 3000

Oprócz tego znajdziemy w nim 64 GB RAM DDR4 o taktowaniu 2666 MHz, dysk SSD PCIe NVMe 1TB i dwa dyski HDD. Tym razem za chłodzenie odpowiadają dwa wentylatory FrostBlade. Efektowne podświetlenie zapewniają diody w wentylatorach oraz dwa paski z przodu obudowy, a wszystko to sterowane oprogramowaniem PredatorSense.

Zobacz: Predator Helios, Triton i Nitro z nowymi układami Intela i grafikami Nvidia

Nitro 50 – komputer gamingowy dla początkujących

W ofercie Acera znajdą też coś dla siebie nieco mniej wymagający lub po prostu początkujący gracze. Jednym z takich urządzeń jest komputer stacjonarny Nitro 50. Wewnątrz obudowy możemy zamontować procesor Intel Core i7 do 10. generacji oraz karta graficzna do modelu RTX 2060 SUPER włącznie.

Nitro 50

Oprócz tego zainstalowano pamięci DDR4 o częstotliwości 2666 MHz – z możliwością rozbudowy do 64 GB. Za chłodzenie znów odpowiedzialny jest system Acer Predator FrostBlade, z możliwością regulacji pracy wiatraków. Pamięci masowe to dysk SSD NVMe PCIe 1TB i 2 dyski HDD po 3TB każdy.

Mysz Predator Cestus 350

Przejdźmy do akcesoriów. Pierwszym wartym wzmianki jest bezprzewodowa mysz Predator Cestus 350. Pozwala ona na zapisanie do 5 profili użytkownika, a w jej wnętrzu znajdziemy sensor optyczny Pixart 3335, który maksymalnie oferuje 16 000 DPI.

Cestus 350

Na obudowie gryzonia znajdziemy 8, dowolnie programowalnych przycisków. Opóźnienie w łączności myszy to 1 ms, a polling rate – 1000 Hz. Istnieje też możliwość podłączenia po kablu, wtedy opóźnienie spada do 0,5 ms, a częstotliwość raportowania – 2000 Hz.

Fotel gamingowy Predator x OSIM

Żadne stanowisko gracza nie może istnieć bez fotela. Model x OSIM stworzony został z myślą o profesjonalnych graczach oraz najbardziej zapalonych entuzjastach. Wyprofilowano go w taki sposób, by redukował napięcie mięśni, poza tym zastosowana technologia OSIM V-Hand oferuje relaksujący masaż, wykonywany przez 4 rolki i regulowany pilotem pod prawym podłokietnikiem.

x OSIM

Jak na fotel gamingowy przystało, tak i ten można na wiele sposobów regulować. Odchylanie tylnego oparcia jest możliwe aż do 145 stopni. Fotel wykonano z ekoskóry w kolorze czarnym z kolorowymi akcentami, a w zagłówku ukryto dwa głośniki Bluetooth.

Ceny i dostępność urządzeń Acer Predator w Polsce

  • Monitor Predator X25 – na przełomie grudnia i stycznia, cena: 4999 PLN
  • Monitory Predator XB3 – na przełomie września i października, cena: 3499 PLN
  • Nitro 7 – informacja wkrótce
  • Predator Orion 9000 – informacja wkrótce
  • Predator Orion 3000 – przełom września i października, cena: 3999 PLN
  • Nitro 50 – przełom września i października, cena: 3999 PLN
  • Predator Cestus 350 – już dostępny, cena 369 PLN
  • Predator x OSIM – informacja wkrótce

*Tekst we współpracy z marką Acer

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię