Strona głównaWiadomościHardwareAcer prezentuje nowe laptopy gamingowe z serii Predator

Acer prezentuje nowe laptopy gamingowe z serii Predator

Na tegorocznej konferencji next@acer 2021 zaprezentowane zostały nowe modele gamingowych laptopów z serii Predator. Nowości obejmują Tritona 500 SE oraz Predatora Helios 500, które są napędzane przez najnowsze procesory Intel Core i9 jedenastej generacji i układy GPU NVIDIA GeForce RTX serii 30XX.

 

Laptop gamingowy Predator Triton 500 SE

Predator Triton 500 SE (PT516-51s) to laptop „do zadań specjalnych”, stworzony dla graczy, którzy potrzebują sprzętu zdolnego do obsługi najnowszych gier z segmentu AAA oraz codziennej pracy. Dzięki procesorowi Intel Core i9 11. generacji, układowi graficznemu NVIDIA GeForce RTX 3080 i maksymalnie do 64 GB pamięci DDR4 o taktowaniu 3200 MHz laptop ten zapewnia aż nadto mocy potrzebnej do komfortowej rozgrywki, a to wszystko przy grubości wynoszącej zaledwie 19,9 mm. Ponadto laptop jest w stanie pracować na baterii aż do 12 godzin. Jest to możliwe dzięki technologii NVIDIA Advanced Optimus pozwalającej też na wykorzystanie w jednym urządzeniu technologii G-Sync. Z uwagi na smukły i elegancki wygląd laptop ten może również służyć do pracy osobom, które lubią pograć w wolnym czasie, a dzięki szybkim dyskom SSD wykorzystującym najnowszy standard PCIe 4.0 o pojemności do 4 TB zyskujemy mnóstwo miejsca na gry, materiały wideo czy nawet arkusze kalkulacyjne.

Dzięki innowacjom Acer, wspomaganym przez procesory Intel Core serii H jedenastej generacji, nasze urządzenia pokonują ograniczenia w parametrach laptopów i zapewniają niezrównane wrażenia z gry. Dzięki częstotliwości dochodzącej do maksymalnie  5 GHz, nowym szybkim dyskom SSD korzystającym z PCIe Gen 4, bardzo mocnym układom graficznym i superszybkiej łączności dzięki najnowszym technologiom Wi-Fi 6 i Thunderbolt 4, Acer stworzył dla graczy niesamowitą platformę – mówi Kim Algstam, dyrektor generalny i dyrektor zespołu Enthusiast Laptop Innovation w Intel.

Czy to grając, czy oglądając filmy, gracze z pewnością docenią 16-calowy wyświetlacz formatu 16:10 w laptopie Predator Triton 500 SE – cechuje się on wyjątkowo smukłymi ramkami (współczynnik ekranu do obudowy wynosi 87%) i z 3 panelami do wyboru – flagowy panel wykonany w technologi Mini LED o rozdzielczości 2560×1600 pikseli, odświeżaniu 165 Hz, maksymalnej jasności 1250 cd/m2 i stuprocentowym pokryciu przestrzeni barw sRGB. Drugą opcją jest 240 Hz matryca IPS o rozdzielczości 2560×1600 pikseli z czasem reakcji 3 ms i stuprocentowym pokryciem przestrzeni barw DCI-P3, co zapewnia zarówno pełen szczegółów obraz oraz płynną rozgrywkę. Trzecią opcją jest 165 Hz panel IPS o rozdzielczości 2560×1600 pikseli.

Pod wykonaną w całości z metalu obudową zastosowano nowe rozwiązania mające trzymać temperaturę w ryzach. W laptopie Triton 500 SE wykorzystano rozwiązanie chłodzące Vortex Flow Acer, które obejmuje system wentylacyjny z trzema wentylatorami, w tym specjalnie zaprojektowany wentylator AeroBlade 3D piątej generacji, pięć dedykowanych rurek cieplnych odprowadzających ciepło z CPU i GPU, a także strategicznie rozmieszczone wloty i wyloty powietrza, które na bieżąco zasysają chłodne powietrze i usuwają ciepłe.

Sterownik Intel Killer E3100 Ethernet, moduł Intel Killer Wi-Fi 6 AX1650 oraz i centrum sterowania Killer Intelligence Center zapewniają graczom minimalizację opóźnień i niezawodną łączność, niezbędne w rozgrywkach online, a oprogramowanie PredatorSense umożliwia monitorowanie systemu, zwiększenie częstotliwości procesora GPU i dostosowanie prędkości wentylatora w różnych trybach – cichym, ekstremalnym albo turbo. Na koniec wreszcie pełna gama portów USB 3.2 drugiej generacji, w tym podwójne porty USB-C Thunderbolt 4 obsługujące DisplayPort, i czytnik kart SD 7.0 umożliwiają podłączenie do laptopa wszystkich urządzeń peryferyjnych.

Laptop gamingowy Predator Helios 500

Predator Helios 500 (PH517-52) wyposażony jest w procesor Intel Core i9 jedenastej generacji z opcją przetaktowania, układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 3080 i maksymalnie 64 GB pamięci DDR4 o taktowaniu 3200 MHz, zapewniając graczom moc wystarczającą do obsługi wszystkich najnowszych gier. Dwa dyski SSD PCIe NVMe w macierzy RAID 0 i jeden dysk HDD SATA oznaczają, że miejsca nie zabraknie także na coraz bardziej rozbudowane gry kolejnej generacji. Wybór wyświetlaczy pozwala wycisnąć jak najwięcej z posiadanego sprzętu. W zależności od preferencji gracze mogą wybrać do Heliosa 500 o przekątnej 17,3 cala z matrycą 4K Mini LED 120 Hz z technologią AUO AmLED, tylnym podświetleniem i strefowym wygaszaniem (FALD), zgodny ze standardem VESA Display HDR 1000, który zapewnia najlepsze nasycenie barw i kontrast, albo superszybki wyświetlacz FHD z odświeżaniem 360 Hz od AUO, który może się pochwalić czasem reakcji 3 ms i zapewnia najpłynniejszy obraz.

Wszystko to możliwe jest dzięki najwyższej klasy rozwiązaniom chłodzenia, w tym specjalnie opracowanego materiału termoprzewodzącego Acer PowerGem składającego z mieszaniny polimerów i stopów metali umieszczonego na rdzeniu CPU. Zadaniem PowerGem jest efektywny przekaz ciepła pomiędzy procesorem, a układem chłodzenia. Technologia Vortex Flow od Acer wykorzystuje dwa wentylatory, w tym AeroBlade 3D piątej generacji, który przekierowuje strumień powietrza na kluczowe komponenty i automatycznie zwiększają prędkość obrotów podczas intensywnych rozgrywek. Oprogramowanie PredatorSense posłuży włączeniu oświetlenia Predator Pulsar i dostosowaniu listew świetlnych, dzięki którym można spersonalizować klawiaturę poprzez podświetlenie RGB każdego klawisza.  Działanie klawiszy WASD można usprawnić dzięki zastosowaniu klawiszy Racing lub MagForce od Acer – wyposażone w mechaniczne przełączniki MagTek klawisze działają jak joystick, zapewniając bardziej precyzyjną kontrolę nad np. samochodami lub maszynami latającymi w grach o charakterze symulacyjnym.

Aby zapewnić graczom dodatkową kontrolę, laptop Helios 500 obejmuje szereg portów – jeden port HDMI 2.1, jeden port mini-DP 1.4m, dwa porty USB-C Thunderbolt 4, trzy porty USDB 3.2 drugiej generacji, które umożliwiają ładowanie offline, i jeden port RJ45. Sterownik Intel Killer E3100 Ethernet, moduł Intel Killer Wi-Fi 6 AX1650 i centrum sterowania Killer Intelligence Center zapewniają lepszą łączność i niższą latencję, a takie cechy jak system dźwiękowy DTS:X Ultra i symulacja dźwięku przestrzennego 3D zapewniają jeszcze bardziej immersyjne doświadczenie. Dodatkowo opcjonalne oprogramowanie Intel Killer  DoubleShot Pro 5G w połączeniu  z produktami Intel Killer Ethernet i Wi-Fi zapewnia niesamowicie szybkie wrażenia z gry niezależnie od sposobu połączenia. Intel Killer  DoubleShot Pro 5G jest zdolny w inteligentny sposób kierować ważny ruch związany z grami do najszybszego dostępnego połączenia sieciowego, zapewniając przyjemną i płynną rozgrywkę.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceAcer.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię