Strona głównaGryAktualnościActivision Blizzard zarobiło miliardy dolarów na samych mikrotransakcjach

Activision Blizzard zarobiło miliardy dolarów na samych mikrotransakcjach

Firma Activision Blizzard opublikowała swoje wyniki finansowe za 2019 rok. Co prawda przychody z mikrotransakcji spadły o 800 mln dolarów rok do roku, ale nadal wynoszą ponad 3,3 mld dolarów.

Activison Blizzard to jedna z tych firm, która może pochwalić się największymi przychodami z mikrotransakcji. W całym 2019 roku wyniosły one aż 3,36 mld dolarów. To co prawda o 837 mln dolarów mniej niż rok wcześniej, ale wynik i tak robi wrażenie.

Zobacz: Blizzard: Nie działa ci Warcraft Reforged? Poczekaj i kup nowy komputer

W sumie cały przychód firmy wyniósł w 2019 roku 6,38 mld dolarów, co oznacza, że same mikrotransakcje odpowiadają aż za 53 procent przychodów Activision. Cały segment cyfrowy wygenerował 4,93 mld dolarów, czyli aż 77 procent wszystkich przychodów. To pokazuje, w jakim odwrocie są zwykłe pudełka. W zeszłym roku Activision poniosło koszty w wysokości 4,88 mld dolarów. Prosta matematyka mówi, że przełożyło się to na zysk na poziomie aż 1,5 mld dolarów.

Zobacz: Warcraft 3 najgorzej ocenianą wśród użytkowników grą na Metacriticu

To pokazuje, że wszystkie te kontrowersje związane z Blizzardem niewiele tak naprawdę znaczą. Studio nadal zarabia i to zarabia bardzo dobrze.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię