Strona głównaGryAktualnościAge of Empires IV w końcu duża pierwsza duża aktualizacja w tym...

Age of Empires IV w końcu duża pierwsza duża aktualizacja w tym roku

Gracze Age of Empires IV w końcu dostaną pierwszą duża aktualizację w tym roku. Znamy szczegóły.

Relic Entertainment poinformowało o planach udostępniania dużej aktualizacji do Age of Empires IV. Ma to być symboliczne rozpoczęcie pierwszego sezonu rankingowego, jednak ten oficjalnie rusza dopiero 13 kwietnia i otrzyma tytuł Festival of Ages.

Jedną z ciekawszych nowości z pewnością jest edytor map w wersji beta. Gracze będą mogli tworzyć nowe treści i scenariusze przygotowanych przez siebie map. Wprowadzona także tzw. Globalną kolejkę budowania, która umożliwia podgląd tego co aktualnie produkowane lub odkrywane jest przez nasze budynki. Kolejną nowością jest tryb patrolu, czyli możliwość ustalenia stałej trasy przemarszu naszych wojsk.

Zobacz: Max Payn powraca – Rockstar dogadał się z Remedy

Dalej mamy nowe wyzwanie a trybie Art. of War, które umożliwia obejrzenie mapy potyczki po tym jak zostaniemy wyeliminowani. W grze wprowadzone zostaną również zmiany w balansie rozgrywki. Dotyczy to kosztów budowy, prędkości budowania oraz siły jednostek etc. Zmieniono także budynki, w których będzie wymyślana technologia np. geometria będzie opracowywana w warsztacie maszyn oblężniczych, a nie na uniwersytecie.

Również mapy czekają małe zmiany. Twórcy gry wyeliminowali sporo błędów i poprawili balans pojawiania się surowców na mapach micro. Dotyczy to także świętych miejsc oraz relikwii. Zmianie uległa też kolejność map w kampanii dla jednego gracza. Teraz będzie wyglądać  tak: The Normans – The Rise of Moscow – The Hundred Years War – The Mongol Empire.

Premiera Age of Empires IV miała miejsce 28 października zeszłego roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię