Strona głównaGryAktualnościMax Payn powraca – Rockstar dogadał się z Remedy

Max Payn powraca – Rockstar dogadał się z Remedy

Rockstar Games i Remedy Entertainment podpisały umowę na realizację nowego projektu Max Payne 1 oraz 2. Wynikiem tej współpracy będzie remake kultowych gier Max Payne i Max Payne 2: The Fall of Max Payne.

Obie gry Max Payne pozostawiły po sobie ślad w popkulturze oraz pamięci graczy. Nic więc dziwnego, że obie firmy chcą skorzystać na tej nostalgii. Sam Houser, założyciel Rockstar Games powiedział:

Byliśmy podekscytowani, gdy nasi długoletni przyjaciele z Remedy zwrócili się do nas z prośbą o przerobienie oryginalnych gier Max Payne. Jesteśmy wielkimi fanami pracy, którą zespół Remedy stworzył przez lata, a my nie mogę się doczekać, aby zagrać w te nowe wersje.

Dyrektor generalny Remedy, Tero Virtala dodał:

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że po raz kolejny będziemy współpracować z naszymi partnerami w Rockstar Games, aby mieć szansę na przywrócenie graczom historii, akcji i atmosfery oryginalnych gier Max Payne w nowy sposób.

Zgodnie z podpisaną umową deweloperską, Remedy będzie rozwijać gry jako pojedynczy tytuł na PC, PS5 i Xbox Series, korzystając z własnego silnika Northlight. Budżet produkcji zostanie pokryty przez Rockstar Games i będzie on typowy dla produkcji AAA. godnie z umową Remedy ma możliwość uzyskania tantiem po odzyskaniu przez Rockstar Games kosztów rozwoju, marketingu i innych kosztów dystrybucji i publikacji gry.

Projekt jest obecnie na etapie opracowania koncepcji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię