Strona głównaGryAktualnościAkcje Electronic Arts ze spadkami jakich nie było od lat. Wszystkiemu winne...

Akcje Electronic Arts ze spadkami jakich nie było od lat. Wszystkiemu winne BF V

Okazuje się, że niższa niż zakładana sprzedaż najnowszego Battlefielda to nie jedyny problem Electronic Arts. W ślad za nią idą kolejne, na czele ze spadkiem cen akcji największym od lat.

EA ma trochę problem podobny jak Apple w świecie telefonów komórkowych – osiągnięta przez nich sprzedaż egzemplarzy Battlefielda V to wynik, którego wielu mogłoby co najwyżej pozazdrościć, ale “Elektronicy” liczyli na więcej. Podobnie jak ich inwestorzy giełdowi, którzy wyrazili swoje niezadowolenie sprzedając sporą ilość udziałów.

W ciągu jednego tylko dnia akcje EA straciły ponad 15 procent wartości. Ostatni taki spadek firma zanotowała w 2008 roku, kiedy wartość udziałów spadła aż o prawie 18%. Mimo, iż rok 2019 dopiero się zaczął, to EA już zaczyna liczyć się z dużo niższymi niż zakładane przychodami i to nawet w perspektywie aż do 4 kwartału br.

Deską ratunku dla finansów firmy w tym roku może być więc Anthem. Choć zdaniem wielu graczy, to co otrzymali niedawno, to bardziej nieprzetestowana beta, niż pełnoprawne demo, jakie dostawaliśmy kilka czy kilkanaście lat temu. Pierwsze wyniki sprzedaży Anthem, którego premierę zaplanowano na 22 lutego, powinniśmy zobaczyć już tydzień później i wtedy przekonamy się, na ile nadzieje Elektroników były słuszne.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię