Strona głównaEsportCounter-StrikeDrużyny IEM Katowice Major rozstawione. Znamy pary pierwszych spotkań oraz godziny finałów

Drużyny IEM Katowice Major rozstawione. Znamy pary pierwszych spotkań oraz godziny finałów

16 drużyn, które zakwalifikowały się do fazy Nowych Pretendentów Majora CS:GO poznało dzisiaj swoich rywali w pierwszej kolejce spotkań katowickiego turnieju. Rozstawienie odbyło się z wykorzystaniem nowych metod, ogłoszonych na początku stycznia.

Od tego roku rozstawienie drużyn będzie determinowane przez same zespoły. Już wcześniej coś podobnego zastosowano podczas IEM Chicago, jednak nie był to wtedy turniej rangi Major. W skrócie, każdy z zespołów rywalizujących w Katowicach poproszono o uszeregowanie pozostałych 15 drużyn w kolejności od ich zdaniem najtrudniejszego przeciwnika do najłatwiejszego.

W ten sposób uzyskano następującą kolejność:

 1. Fnatic (SWE)
 2. NRG (USA)
 3. Cloud9 (USA)
 4. NiP (SWE)
 5. ENCE (FIN)
 6. Vitality (FRA)
 7. G2 (FRA)
 8. AVANGAR (KAZ)
 9. Renegades (AUS)
 10. Vega Squadron (RUS)
 11. TYLOO (CHN)
 12. Spirit (RUS)
 13. FURIA (BRA)
 14. Grayhound (AUS)
 15. Winstrike (RUS)
 16. ViCi (CHN)

Co nieco zaskakujące,  NRG i Cloud9, które chyba trudno uważać za faworytów, znalazły się całkiem wysoko w tym rozstawieniu. W fazie Nowych Pretendentów zobaczymy system szwajcarski, ale z systemem rankingu ELO, który zastąpi wykorzystywany do tej pory system Buchholza. Stary system opierał się na rezultatach z poprzednich rund. Szeregował on zespoły według poziomu rywali, z jakimi się dotąd mierzyły, a następnie łączył je w pary. W nowym startowe pozycje ELO zostaną przyznane według pierwotnego rozstawienia (rozpisanego powyżej) i będą ulegać modyfikacji po każdym rozegranym spotkaniu. W ten sposób będą wyłaniane pary kolejnych meczów.

Jeśli zaś chodzi o pierwsze spotkania, jakie zobaczymy w Katowicach, będą to:

 • Fnatic vs. ViCi
 • NRG vs. Winstrike
 • Cloud9 vs. Grayhound
 • NiP vs. FURIA
 • ENCE vs. Spirit
 • Vitality vs. TYLOO
 • G2 vs. Vega Squadron
 • AVANGAR vs. Renegades

Turniej w w stolicy Śląska to także większa niż do tej pory liczba meczów Best Of 3 w pierwszych dwóch fazach. Teraz bowiem tym systemem będzie rozgrywany każdy mecz decydujący o odpadnięciu z turnieju lub awansie do kolejnego etapu. Jak podają organizatorzy, aby widzowie mogli być na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami, pierwsze dwa dni fazy Nowych Pretendentów oraz fazy Nowych Legend oznaczają dwa streamy nadawane w tym samym czasie.

Zobacz: Wielki turniej Fortnite na IEM Katowice 2019. Najlepsi influencerzy powalczą o niemal 2 miliony złotych

I na koniec jeszcze słowo o datach, by każdy wiedział kiedy przygotować się na tę ogromną dawkę esportowych emocji. Faza Nowych Pretendentów rozegrana zostanie w dniach od 13 do 17 lutego, faza Nowych Legend – od 20 do 24 lutego (z udziałem publiczności zgromadzonej w MCK Katowice), a faza Nowych Mistrzów – od 28 lutego do 3 marca. Mecze w Spodku są zaplanowane na godziny: 16:00 i 19:50, natomiast niedzielne finały to StarCraft 2 o 14:15 i wielki finał Majora o 19:00.

Pozostaje już chyba tylko czekać na naklejki od Gabena i można zacząć wielkie typowanie nowego Mistrza. Kto Waszym zdaniem będzie się najbardziej liczył w walce o pulę miliona dolarów?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię