Strona głównaGryAktualnościAktualizacja CS:GO – nauka granatów jeszcze nigdy nie była tak łatwa

Aktualizacja CS:GO – nauka granatów jeszcze nigdy nie była tak łatwa

Valve wprowadziło nową aktualizację do gry Counter-Strike: Global Offensive i chociaż o zmiany nikt nie prosił, to jestem pewien, że większość się z nich ucieszy. Uczenie się i opracowywanie nowych granatów jeszcze nigdy nie było tak łatwe.

Do tej pory uczenie się granatów polegało albo na oglądaniu filmów innych użytkowników, którzy już opracowali coś na nowej mapie, albo na tworzeniu własnych metodą prób i błędów. Pomocna była w tym komenda, dzięki której mogliśmy zobaczyć trajektorię rzucanego smoke’a czy Mołotowa. Niestety, tę widzieliśmy dopiero po samym rzuceniu i to tylko przez jakiś czas, więc wprowadzanie ewentualnych korekt wcale nie było tak proste.

Zobacz: CS:GO – boty stały się zabójczo skuteczne i możesz to sprawdzić na własnej skórze

Ale teraz opracowywanie nowych granatów powinno być dużo łatwiejsze. Valve właśnie dodało do Counter-Strike’a kilka nowych komend, dzięki którym każdy powinien nauczyć się przynajmniej kilku podstawowych smoke’ów. Te komendy to:

  • cl_grenadepreview – ta komenda w czasie rzeczywistym pokazuje trajektorię granatów, jeszcze przed ich rzuceniem
  • cl_sim_grenade_trajectory – zatrzymuje trajektorię aktualnie trzymanego granatu, dzięki czemu można ją sprawdzić pod różnymi kątami.
  • sv_rethrow_last_grenade – komenda odtwarza ostatnio rzucony granat, dzięki czemu możemy sprawdzić, jak np. flash zadziała na konkretne ustawienie przeciwników.

Zobacz: Sąd: gracze muszą mieć możliwość odsprzedaży gier na Steam

Jak widzicie, nauka nowych granatów już chyba nie może być łatwiejsza. Jestem pewien, że z nowych komend ucieszy się spora grupa graczy. Jest szansa, że na najbliższym turnieju zobaczymy dzięki temu kilka nowych, innowacyjnych rozwiązań.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię