Strona głównaGryAktualnościSąd: gracze muszą mieć możliwość odsprzedaży gier na Steam

Sąd: gracze muszą mieć możliwość odsprzedaży gier na Steam

Wyrok francuskiego sądu może być zapowiedzią ogromnych zmian na Steamie. Organ wymiaru sprawiedliwości wydał wyrok, według którego gracze muszą mieć możliwość odsprzedaży gier zakupiony na platformie cyfrowej.

Często w dyskusjach na temat przewagi konsol na komputerami pada kwestia samych gier. Z jednej strony PC-towcy mogą liczyć na liczne wyprzedaże, gry rozdawane za darmo lub po prostu niższe ceny w dniu premiery. Z kolei konsolowcy, po ukończeniu danej produkcji, bez problemu mogą ją odsprzedać i odzyskać sporą część zainwestowanych pieniędzy. Ale wkrótce ten argument może „stać się inwalidą”, bowiem francuski sąd nie zgadza się z aktualnym stanem rzeczy.

Zobacz: Steam – Nowy algorytm rekomendacji gier zabija małych deweloperów

Francuski sąd ogłosił, że gracze muszą mieć możliwość odsprzedawania gier posiadanych na Steamie. Jeśli takiej możliwości nie mają, to platforma działa niezgodnie z obowiązującymi w Unii Europejskiej przepisami. Prawnicy Valve próbowali się tłumaczyć, że w rzeczywistości Steam działa w modelu subskrypcyjnym, ale takie argumenty nie przekonało sędziego. Jego zdaniem nie możemy być mowy o żadnym abonamencie i gry cyfrowe, tak samo jak każde inne dobra, mogą być przez graczy odsprzedawane.

Zobacz: Beta nowej biblioteki Steam – jak ją włączyć?

Prawnicy Valve już zapowiedzieli odwołanie od tej decyzji, ale powiem szczerze – mam nadzieję, że przegrają. Niemożność sprzedawania używanych gier to jeden z największych raków grania na komputerze. Czas zrobić z w tym porządek.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEngadget
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię