Advertisement
Strona głównaGryAktualizacja do Fortnite wprowadza nowy matchmaking dla kontrolerów i myszy

Aktualizacja do Fortnite wprowadza nowy matchmaking dla kontrolerów i myszy

Od dziś w świecie Fortnite nie będzie już równych i równiejszych. Wszyscy gracze otrzymają te same szanse na zwycięstwo.

Zapowiedziany przez Sony cross-play pozwala stworzyć ogromną, nadto wspólną grupę społeczności, która będzie mogła rywalizować ze sobą w Fortnite na różnych platformach. To będzie pierwszy taki tytuł, gdzie spotkają się ze sobą gracze korzystający z PC, PS4, Xbox One, Android, iOS, Switch i Mac, więc mówimy tu o czymś całkiem rewolucyjnym. Aczkolwiek informacja ta wielce radosna, mogła wzbudzić pewne wątpliwości wobec zasad ciążących na poziomie precyzji różnych kontrolerów.

Kiedy w grę wchodzi myszka z klawiaturą lub pady, mamy wtem do czynienia z dużym dysonansem dokładności poruszania postacią i celowania. Dlatego ciężko oprzeć się wrażeniu, że część graczy będzie miała większe szanse na zwycięstwo. Na szczęście w przypadku Fortnite twórcy zadbają o równy podział graczy.

Aby zapobiec „niekontrolowanej” sytuacji przygotowano aktualizację, która uwzględnia nowy matchmaking na serwerach. Od teraz obowiązuje zmodyfikowany regulamin gry – gracze korzystający z kontrolerów nie będą mogli zagrać z fanami gryzoni i klawiatur. Dzięki temu zostanie zachowany poziom rozgrywek odpowiedni dla różnych kontrolerów.

Jedynym wyjątkiem ma być możliwość zamiany myszki i klawiatury na inny kontroler w trakcie tego samego meczu. Jest to raczej opcja tylko dla najbardziej doświadczonych użytkowników, bowiem zmniejsza to dynamikę ruchu w grze, a przede wszystkim ogranicza szanse na wykonanie headshota.

O poprawkach wprowadzonych w nowej aktualizacji możecie przeczytać poniżej.

 • Zapisz się do gry, korzystając z ulubionego sposobu sterowania. Gracz zostanie przydzielony do odpowiedniej kolejki w zależności od urządzenia, którego użył, by kliknąć przycisk „Graj” lub „Gotowe”.
  • Jeżeli system dobierania graczy został uruchomiony przy użyciu klawiatury i myszy, gracz znajdzie się w kolejce dla osób korzystających z komputera. Będzie jednak można przełączyć się w trakcie meczu na kontroler.
  • Jeżeli system dobierania graczy został uruchomiony przy użyciu kontrolera, gracz znajdzie się w zwykłej kolejce dla osób korzystających z danego urządzenia. W trakcie trwania meczu nie będzie można przełączyć się na klawiaturę i mysz.
 • Własne przypisania na kontrolerze
  • Zmiany konfiguracji będą odtąd dokonywane przy użyciu ekranu wyboru po lewej stronie menu.
   • Po wybraniu opcji własnej konfiguracji po prawej stronie menu wyświetlą się przycisku do wyboru. Kliknięcie danego przycisku spowoduje wyświetlenie listy akcji, które można do niego przypisać.
   • Wyboru trybu (walki lub budowania) będzie można odtąd dokonać przy użyciu drążków. Gdy gracz będzie w trybie walki lub budowania, akcje dostępne w ramach danego trybu i akcje z obu trybów wybrać będzie można z listy dostępnych akcji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię