Strona głównaGryPedofile atakują w Fortnite

Pedofile atakują w Fortnite

Kilka lat temu bardzo głośno było na temat pedofilów polujących na dzieci na czatach i komunikatorach internetowych. Teraz zboczeńcy wykorzystują do tego celu gry sieciowe, ostatnio jednym z najbardziej popularnych pól ich działań stał się Fortnite.

Wiele osób gra w Fortnite, dlatego ważne żeby uczulić swoich znajomych oraz młodsze rodzeństwo przed zagrożeniami, jakie mogą czyhać ze strony obcych chcących nawiązać kontakt w grze a potem w realu. W zeszłym tygodniu w USA doszło do aresztowania 24 osób przyłapanych na próbach namówienia nieletnich do nawiązania kontaktów seksualnych.

Aresztowane osoby wpadły podczas policyjnej obławy. Funkcjonariusze policji logowali się na czat Fortnie i innych popularnych wśród dzieci i młodzieży gier online. Rozpoczynali rozmowy podając się za dzieci. W ich trakcie wielokrotnie otrzymywali propozycje o charakterze seksualnym ze strony osób dorosłych podających się za dzieci. Na zaaranżowanym spotkaniu policja wyłapywała delikwentów.

Sytuacja ta przypomina jak wielkim zagrożeniem może być umawianie się z nieznajomymi za pośrednictwem gier sieciowych. Dlatego miejcie na uwadze swoje bezpieczeństwo jak również swoich kolegów i koleżanek oraz rodzeństwa. A gdybyście spotkali się z tego typu sytuacją powiadomcie rodziców lub policję. Howk!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię