Strona głównaGryAktualnościNowa aktualizacja Sekiro ma przekonać graczy do eksperymentowania

Nowa aktualizacja Sekiro ma przekonać graczy do eksperymentowania

Najnowsza aktualizacja gry From Software niesie od dawna oczekiwaną zmianę balansu gry w kwestii korzystania ze Znaków Ducha. Jak twierdzą developerzy, chodziło im o to, by gracze w bardziej różnorodny sposób korzystali chociażby z protezy Shinobi.

Wygląda więc na to, że pora na to, by gracze wykorzystywali wszystkie narzędzia, jakie podsuwa im gra, a nie jedynie “mainowali” jedno lub dwa wybrane. Zmiana ma polegać między innymi na tym, że pewne narzędzia będą miały zmniejszoną ilość Znaków Ducha, z których czerpią podczas używania.

Zobacz: Pokonał najtrudniejszego bosa w Sekiro: Shadows Die Twice używając kierownicy

Narzędziami tymi są chociażby: Lazulite Sacred Flame, seria Loaded Axe, Sparking Axe i Lazulite Axe. Topory w Sekiro to w całości kategoria narzędzi z bardzo wysoką efektywnością na przykład przeciwko wrogom chowającym się za tarczami, ale już na przykład w szybkiej walce sprawiają wrażenie mniej użytecznych.

Zobacz: Gra w stylu Red Dead Redemption 2 to marzenie twórcy Sekiro

Aktualizacja zmieni również konsumpcję Znaków Ducha przez Sztuki Walki – i to całkiem pokaźną ich ilość: Ashina Cross, Dragon Flash, One Mind, Floating Passage, Spiral Cloud Passage, Mortal Draw i Empowered Mortal Draw. Dwie sztuki walki zostały natomiast znerfione – Senpou Leaping Kicks and High Monk. Zdaniem From Software zadawały więcej obrażeń postawy niż to było zamierzone.

Ostatnią zmianą jest ułatwienie walki z Bykiem – ta wiadomość powinna szczególnie ucieszyć tych, którzy utknęli na tym właśnie bossie. Twórcy nieco ograniczyli jego postawę oraz punkty zdrowia.

Co sądzicie o takich zmianach w grze?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię