Strona głównaGryAktualnościNowa aktualizacja Fortnite jest tak zła, że jego najwięksi streamerzy podjęli... strajk

Nowa aktualizacja Fortnite jest tak zła, że jego najwięksi streamerzy podjęli… strajk

W jednej z ostatnich aktualizacji do Fortnite twórcy gry wprowadzili kilka bardzo istotnych zmian do rdzenia regularnych trybów gry. Dodano między innymi ustawienia z gier competitive do zwykłych, dzięki którym w trybie standardowym mieliśmy zdrowie i materiały otrzymywane z zabójstw. Wszystko to jednak było ponoć “eksperymentem”, który Epic teraz odwołuje.

Epic stwierdził wczoraj, że testy w regularnych trybach gry uznają za zakończone i że przywracają je do starej wersji, bez kompetytywnych dodatków. Podobno zmiany powodowały, że gracze mieli zbyt agresywne podejście do gry.

Zobacz: Epic wycofuje crossplay w Fortnite dla posiadaczy Switcha. Pozostali gracze nadal mogą rywalizować

Problem polega na tym, że eksperymentalne zmiany przypadły do gustu zarówno zwykłym graczom, jak i profesjonalistom oraz streamerom i teraz wszyscy chcą by zmiany zostały wprowadzone od nowa. Szczególnie, że Epic namieszał w grze na dwa tygodnie przed turniejem World Cup, do którego wielu graczy aktualnie mocno trenuje. Wycofanie zmian znacznie te treningi utrudniło. Jak napisał jeden ze znanych streamerów Fortnite, Nickmercs – tryb Arena to 10-20 minut oczekiwania, a inne tryby są niegrywalne przez wycofanie zmian. W ten sposób gracze nie mogą grać scrimów przed World Cup.

Najbardziej znana twarz Fortnite, Ninja, napisał krótko – squady są teraz głupie i nudne.

W ramach specyficznego strajku Ninja oraz kilku innych streamerów Fortnite, zaczęło streamować… UNO – grę karcianą, w której należy dopasować jedną z trzymanych w ręce kart do tej, która leży aktualnie najwyżej na stole. Fani Ninjy nadal otrzymują ciekawy i zabawny content, ale do śmiechu nie jest już Epicowi, który zamiast pompowanego hype przed turniejem o wielką stawkę ma poważny ból głowy – głównie na własne życzenie.

Co prawda jak do tej pory firma dość szybko reagowała na wszelkie problemy z grą, można więc liczyć, że i tym razem głosy graczy zostaną szybko wysłuchane. Póki co możemy podzwiać Ninję i innych grających w UNO.

Zobacz: W Fortnite pojawił się miecz i gracze są wściekli. Twórcy przesadzili?

Mają rację z tym swoim specyficznym strajkiem?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię