Strona głównaGryAktualnościW Fortnite pojawił się miecz i gracze są wściekli. Twórcy przesadzili?

W Fortnite pojawił się miecz i gracze są wściekli. Twórcy przesadzili?

Nie dalej jak wczoraj pisałem o magicznym mieczu, który ma się pojawić w grze Fortnite. Nie trzeba było długo czekać, aby Inifinty Blade zagościł na serwerach. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie możliwości broni. Gracze są wściekli, a szczególnie ci, którzy akurat mieli grać turniej o 1 mln dolarów.

Inifnity Blade to potężny oręż. Działa bardzo podobnie do Rękawicy Nieskończoności Thanosa, która była już dostępna w grze. Miecz zadaje ogromna obrażenia, zwiększa prędkość postaci, pozwala wyskakiwać na dalekie odległości, a noszącemu go zapewnia zbroję (200 pkt.), dodatkowe życie (200 pkt.) i regenerację punktów życia (1 HP na sekundę oraz 50 HP po zabiciu przeciwnika). Brzmi przerażająco, prawda? Cały problem polega na tym, że Rękawica Nieskończoności była częścią specjalnego trybu gry, a Inifnity Blade jest dostępne w zwykłym Battle Royale.

Zobacz także: Fortnite, PUBG, Paladins zakazane – chińska cenzura zbiera swoje żniwo

Czy jest to broń zbalansowana? Zdecydowanie nie. Infinity Blade jest definicją określenia „OP” (overpowered – zbyt mocne). I nie chodzi już nawet o zwykłe mecze, rozgrywane w domowym zaciszu w pojedynkę lub ze znajomymi. Chodzi przede wszystkim o esportową część Fortnite’a, która – patrząc na nagrody – jest potężna. Miecz został wprowadzony w patchu 7.0.1 na chwilę przed dużym turniejem z pulą nagród 1 mln dolarów. Możecie się domyśleć, jak zniszczyło to rozgrywkę wszystkim profesjonalistom. Mecz bez problemu wygrała osoba, która jako pierwsza dopadła się do Inifnity Blade.

Sprawę na Twitterze skomentował Rod Breslau – znana osobistość w świecie esportu:

Na wideo możecie zobaczyć, jak zawodnik o pseudonimie psalm zabija kolejnych przeciwników, nic nie robiąc sobie z ich ataków. Krótko po turnieju przeprosił na Twitterze i napisał, że musiał wszystkim pokazać, jak absurdalny jest ten miecz. Inni profesjonaliści zaczęli wręcz żałować, że poświęcili tyle czasu grze, w której wprowadzane są takie aktualizacje. Wielu z nich straciło też zaufanie do Epic Games.

Twórcy Fortnite’a póki co milczą na temat miecza.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię