Strona głównaWiadomościGood Game Warsaw – co czeka na odwiedzających?

Good Game Warsaw – co czeka na odwiedzających?

W piątkowy wieczór pojawiliśmy się w Warszawie na konferencji organizowanej przez Good Game Warsaw. Porozmawialiśmy z organizatorami i partnerami wydarzenia, dzięki czemu już teraz możemy uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, jakie atrakcje czekają na odwiedzających.

Good Game Expo to najprawdopodobniej największe targi gamingowe w Polsce. W tym roku odbędą się w dniach 1-4 czerwca. Dodatkową atrakcją będzie impreza towarzysząca, czyli pierwszy w historii naszego kraju Comic Con, na którym pojawią się między innymi aktorzy znani z serialu Gra o Tron, czy też Wikingów. Good Game Expo to aż 14 scen, 11 turniejów esportowych, 2 koncerty oraz 30 znanych YouTuberów. Na co możemy liczyć poza tym?

Niezwykle ciekawie zapowiada się stanowisko serwisu G2A

Jak udało nam się dowiedzieć na konferencji, firma szykuje wiele atrakcji dla odwiedzających. Nie zabraknie między innymi wioski cosplay oraz licznych nagród. Jednak naszą uwagę przykuł przede wszystkim projekt o nazwie 3D+. Pozwoli on na wydrukowanie w 3D dowolnej postaci z gry lub serialu. Serwis przez długi czas pracował na tą technologią i bliżej zaprezentuje ją właśnie w trakcie Good Game Expo. Chętnie postawiłbym na swoim biurku figurkę Geralta walczącego np. z Dzikim Gonem. Na stoisku G2A pojawią się także znani gracze, między innymi Sebastian „Forsen” Fors – Szwed grający w Heartstone.

Na targach pojawi się także stoisku nowej, ale już dość dobrze znanej w środowisku graczy firmy CFX. Zajmuje się ona produkcją czegoś, co określane jest mianem suplementów dla esportowców. Jak zapewniają twórcy, produkt wspiera wzrok, pozwala na lepsze skupienie i likwiduje zmęczenie wynikające z długotrwałego grania. CFX powstał przy współpracy zarówno z graczami, jak i dietetykami. Jak wynika z informacji uzyskanych od osób korzystających z suplementu, w zdecydowanej większości przypadków nie powoduje on problemów ze spaniem, więc nie działa jak energy drink. Na stoisku firmy CFX będzie można wypróbować oraz oczywiście kupić suplementy.

Co ciekawe, jednym z partnerów Good Game Expo jest firma TCL, która – nie ma co się oszukiwać – nie ma zbyt wiele wspólnego z gamingiem. TCL jest 3. największym producentem telewizorów na świecie i zarazem liderem rynku chińskiego. Okazuje się, że zaistnienie na tego typu targach było pomysłem polskiego oddziału firmy. Chiński producent chce mocniej zaistnieć na rynku europejskim, także wśród młodszych odbiorców, którzy w przyszłości mogą stać się klientami firmy. Na targach pojawi się aż 150 egzemplarzy telewizorów TCL z serii P60.

Oprócz tego na targach nie zabraknie liczny turniejów esportowych

Organizatorzy szykują pojedynki między innymi w takich grach, jak: Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, Dota2, Heartsone oraz zupełnie nowych produkcjach, np. Tekken 7 oraz Injustice 2. Na turniejach pojawi się kilka znanych na polskiej scenie zespołów, w tym między innymi Izako Boars, czyli organizacja założona przez Piotra „Izaka” Skowyrskiego. Wiemy też, że w zawodach LoL-a weźmie w sumie około 1000 graczy. Już teraz trwają kwalifikacje do turnieju głównego, który odbędzie się właśnie na Good Game Expo.

Jeśli rodzice obawiają się, że na Good Game Expo nie będzie nic oprócz gier i nowych technologii, to nie mają się czym martwić. Organizatorzy szykują specjalną strefę Edu Expo, w której promowana będzie nowoczesna edukacja. Młodsi odbiorcy będą mogli poznać tam tajniki robotyki, czy też nauczyć się kreatywnego myślenia. To bez wątpienia inicjatywa, która godna jest pochwalenia.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię