Strona głównaWiadomościHardwareAlienware Concept Nyx - rewolucja w streamowaniu gier?

Alienware Concept Nyx – rewolucja w streamowaniu gier?

Kolejna firma chwali się śmiałym pomysłem, przygotowanym na CES 2022. Tym razem jest to Alienware Concept Nyx.

W skrócie, Alienware Concept Nyx to projekt komputera, który ma odpowiadać za streamowanie wymagających gier w ramach sieci domowej. Zamysł całego projektu jest prosty – po co kupować kilka potężnych komputerów gamingowych lub konsol (szczególnie przy aktualnych brakach podzespołów i horrendalnych cenach), skoro można kupić jedną stację typu Concept Nyx i z niej strumieniować gry do urządzeń domowników – i mowa tu nawet o telewizorze. Aktualnie urządzenie pozwala na podłączenie dwóch graczy, docelowo ma być ich 4.

Alienware Concept Nyx

Najważniejsza różnica w porównaniu do rozwiązań, które już istnieją na rynku, to fakt, że wszystko mamy pod ręką – lokalnie. Odpadają nam więc problemy z lagami, wysokim pingiem, itp. Concept Nyx umożliwia też grę na podzielonym ekranie – także w dwie gry jednocześnie.

Zobacz: Po 14 latach przerwy procesory AMD wracają do laptopów Dell Alienware

Póki co nie wiadomo na jakich podzespołach bazuje projekt, ale Alienware nigdy nie bawiło się w półśrodki. To może być również powód, dla którego póki co to jedynie projekt. Ciężko bowiem oferować w szerokiej sprzedaży tak ambitny pomysł, który przy obecnych cenach będzie kosztował niemałą fortunę. Zobaczymy, czy podczas samych targów firma zdradzi nam coś więcej.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceAntyweb
Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię