Strona głównaWiadomościAlphaDream, twórcy serii Mario & Luigi, ogłosili bankructwo

AlphaDream, twórcy serii Mario & Luigi, ogłosili bankructwo

Tworzysz grę w popularnym uniwersum, z bardzo rozpoznawalnymi postaciami i pracują u Ciebie najlepsi w branży? Nawet to nie jest gwarancją sukcesu, o czym boleśnie przekonało się studio AlphaDream, stojące za RPG-iem Mario & Luigi.

Firma ta właśnie złożyła wniosek o upadłość. Poprzedziły to lata finansowych problemów – w marcu 2018 roku dług firmy liczono na 465 milionów jenów, czyli około 4,3 miliona dolarów.

Zobacz: Mario Odyssey: Nowy mod usuwa wąsy Mario. Tego nie da się odzobaczyć

Firmę AlphaDream założono w 1991 roku, ale do 2000 roku działała w kompletnie innej branży. W 2000, po tym jak w jej szeregach pojawili się przedstawiciele Square (późniejszego Square Enix), skupiła się na grach video i stworzyła wiele tytułów, jednak głównie znanych w Japonii. Wśród nich była między innymi seria Mario & Luigi.

Zobacz: Dzisiaj debiutuje nowe Mario Kart Tour, w które zagrasz na telefonie lub tablecie

Pierwsza gra z tej serii – Superstar Saga – pojawiła się na Game Boy Advance. Potem seria rozrosła się do czterech głównych tytułów i dwóch remake’ów. I nie były to wcale gry złe – Bowser’s Inside Story nawet po latach otrzymywało na branżowych portalach oceny rzędu 8/10.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię