Strona głównaWiadomościAMD chwali się 32-rdzeniowym procesorem. To będzie istny potwór

AMD chwali się 32-rdzeniowym procesorem. To będzie istny potwór

Walka o najlepszy procesor targów Computex 2018 właśnie się rozpoczęła. Odpowiedzią na 28-rdzeniowca Intela jest Czerwona bestia z jeszcze większą liczbą rdzeni.

Kiedy myśleliśmy, że nic nie będzie mogło dorównać najmocniejszemu procesorowi Intela, nagle AMD pokazało, że byliśmy w błędzie. 28 rdzeni brzmi dumnie, ale jeszcze lepiej zapowiada się 32-rdzeniowy procesor 2. generacji Ryzen Threadripper. Oprócz wbudowanych 4 rdzeni więcej zaoferuje aż 64 logiczne wątki, co sprawi, że w trakcie zadań wielowątkowych poradzi sobie równie dobrze lub nawet wykona swoją pracę znacznie szybciej.

A są powody, by w to wierzyć, bowiem producent nie tylko wzbogacił nową linię Threadripper rekordową liczbą rdzeni, ale też gwarantuje poprawioną optymalizację opóźnienia pamięci oraz podwyższony zegar taktowania. Aktualizacja tyczy się również obsługi profili do zarządzania energią i dynamicznej zmiany częstotliwości (Precision Boost II i XFR 2.0). Ogólna wydajność zależy od optymalizacji jego działania względem systemu operacyjnego i uruchamianych aplikacji.

Co ucieszy fanatyków AMD, zapowiedziany procesor ma być kompatybilny z płytami głównymi z serii X399, gdyż korzysta z socketu SP3. Tak więc, nie będzie konieczna modernizacja platformy, jak ma to miejsce z 28-rdzeniowym procesorem Intela.

Informację o nazwie i dacie premiery procesora producent trzyma jeszcze pod kluczem. Zagadką pozostaje także cena sprzętu. Aczkolwiek można założyć, że na pewno nie będzie tańszy od modelu z 1. generacji 1950X.

Źródło: guru3d.com Fossbytes

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię