Strona głównaWiadomościHardwareAMD FidelityFX Super Resolution (FSR) ma pojawić się na kartach graficznych AMD...

AMD FidelityFX Super Resolution (FSR) ma pojawić się na kartach graficznych AMD w tym roku

Scott Herkelman z AMD potwierdził, że technika AMD FidelityFX Super Resolution, ma pojawić się w tym i być wspierana przez karty graficzne AMD Radeon RX 6000

NVIDIA wprowadzając na rynek karty graficzne z rodziny RTX poza śledzeniem promieni wprowadziła też technikę DLSS, która odpowiada za upskalowanie obrazu przy pomocy obliczeń maszynowych.

AMD przy okazji premiery swoich najnowszych kart graficznych AMD Radeon RX 6000, zaimplementowało technikę śledzenia promieni i zapowiedziało, że trwają prace nad odpowiednikiem DLSS dla kart graficznych AMD.

Potwierdzeniem tej zapowiedzi są słowa Scotta Herkelmana, który powiedział, że w środowisku laboratoryjnym technika FSR już działa, ale muszą ją jeszcze dopracować, ponieważ zależy im na jeszcze lepszej jakości obrazu niż aktualnie są w stanie uzyskać.

Co ciekawe, technika FSR od AMD nie będzie wykorzystywać uczenia maszynowego w klasycznym ujęciu, ponieważ karta nie posiada specjalnych rdzeni Tensor. AMD zamierza skorzystać z rozszerzeń DirectML, które nie wymagają sprzętowych rozwiązań. Niestety na efekt ich starań będziemy musieli zaczekać do prawdopodobnie końca roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię