Strona głównaWiadomościAMD szykuje kolejną generację Polarisów, w tym Radeona RX 680

AMD szykuje kolejną generację Polarisów, w tym Radeona RX 680

Czy już w przyszłym tygodniu zadebiutują nowe karty graficzne AMD? Tak twierdzą niektórzy użytkownicy forum Chiphell, którzy mają na swoim koncie kilka przecieków, które z czasem znalazły potwierdzenie w rzeczywistości.

Na forum Chiphell pojawiła się ciekawa informacja, według której już w przyszłym tygodniu miałyby zadebiutować nowe karty graficzne AMD. Mają to być usprawnione Polarisy produkowane z wykorzystaniem procesu technologicznego 12 nm. Niższa litografia przełożyłaby się nie tylko na lepszą efektywność energetyczną, ale też wyższe taktowania i tym samym lepszą wydajność. Informacja pochodzi od użytkownika forum Chiphell o pseudonimie WJM47196, który ma na swoim koncie kilka sprawdzonych przecieków i kilka, które okazały się fałszywe.

Jeśli AMD trzymałoby się poprzedniego nazewnictwa, to nowy układ prawdopodobnie będzie się nazywać Polaris 30. Ma być produkowany przez GlobalFoundries z wykorzystaniem litografii 12 nm FinFET. Niższy proces technologiczny, to mniejsze zapotrzebowanie na energię i mniej wydzielanego ciepła. W ten sposób można podnieść taktowania i zwiększyć wydajność. W przypadku Radeona RX 680 moc obliczeniowa miałaby wzrosnąć o około 10-15%. Tym samym karta stałaby się poważnym zagrożeniem dla GTX-a 1060 z 6 GB pamięci VRAM.

Czy są to wiarygodne informacje? Na ten moment trudno to jednoznacznie określić. Premiera w przyszłym tygodniu wydaje się mało prawdopodobna. Nie oznacz to jednak, że karty w ogóle nie powstają. Już wcześniej pojawiały się plotki o wykorzystaniu litografii 12 nm i nowych Polarisach. Co więcej, nawet w sterownikach AMD pojawiły się tajemnicze identyfikatory, które wskazywałyby na nowe karty. Dlatego na razie traktujcie te doniesienia z dużym dystansem, ale jednocześnie oczekujcie oficjalnych informacji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię