Strona głównaWiadomościEVGA i MSI już gotowe na automatyczne podkręcanie kart RTX 20

EVGA i MSI już gotowe na automatyczne podkręcanie kart RTX 20

EVGA i MSI udostępniły najnowsze wersje swoich programów do podkręcania kart graficznych. W obu przypadkach dodano obsługę modeli RTX 20 oraz wsparcie dla automatycznego overclockingu dzięki Nvidia Scanner.

Nvidia Scanner to nowe API, które zostało zaprezentowane przez Nvidię wraz z premierą nowych kart graficznych. Pozwala ono na automatycznie podkręcanie GPU. Program sam określa maksymalną częstotliwość taktowania i napięcie, zwalniając użytkownika z monotonnego podnoszenia każdej wartości i ciągłego testowania stabilności nowych ustawień. Jednak najciekawsze w tym wszystkim jest to, że z nowego API mogą korzystać firmy trzecie. Tak też zrobiła EVGA w przypadku swojego programu Precision X1 oraz MSI w Afterburnerze.

Oba programy nie tylko obsługują już karty GeForce RTX 20, ale też wyposażone są w Nvidia Scanner. Oprócz tego doczekały się one też innych usprawnień, w tym lepszego zarządzania parametrami podzespołów, usprawnionymi statystykami RivaTuner czy też łatwiejszą obsługą podświetlenia RGB LED. Wadą Nvidia Scanner jest podkręcanie tylko i wyłącznie rdzenia graficznego, więc nadal podnoszenia taktowania pamięci leży w gestii użytkownika.

Póki co EVGA Precision X1 i MSI Afterburner są dostępne w wersjach beta, więc niektóre elementy mogą jeszcze nie działać prawidłowo. Jednak pierwsze opinie sugerują, że Nvidia Scanner osiąga bardzo przyzwoite rezultaty, które zadowolą osoby ceniące sobie wygodę. Jeśli chcielibyście pobrać któryś z programów, to szukajcie EVGA Precision X1 0.2.6 Beta oraz MSI Afterburner 4.6.0 Beta 9.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię