Advertisement
Strona głównaWiadomościHardwareAMD w tajemnicy przed użytkownikami naprawia luki bezpieczeństwa kart graficznych Radeon

AMD w tajemnicy przed użytkownikami naprawia luki bezpieczeństwa kart graficznych Radeon

Ważna informacja dla posiadaczy kart AMD Radeon. Producent kart graficznych wykrył w nich cztery luki bezpieczeństwa i naprawił je w najnowszej wersji sterowników. Tylko… dlaczego po cichu?

Poprawki bezpieczeństwa zawarto w AMD Adrenalin już oznaczonej wersją 20.1.1, aczkolwiek zaleca się zaktualizowanie do najnowszej wersji, czyli aktualnie – 20.1.3. Podatności, ujmując w skrócie, wykorzystują podatność w bibliotece ATIDXX64.dll, a ich obecność potwierdza raport serwisu Cisco Talos Intelligence. Karty, których użytkownicy nie zaktualizują sterowników do poprawionej wersji, są narażone na ataki DDoS oraz RCE (Remote Code Execution).

Zobacz: AMD Zen 3 z obsługą USB 4.0 jeszcze w 2020 roku?

Powyższe typy ataków mogą zostać wykonane nawet z wykorzystaniem maszyn wirtualnych, jak również przez odpowiednio zainfekowane strony internetowe, które wykorzystują technologię WebGL. Sterowniki do swoich kart możecie zaktualizować poprzez stronę wsparcia technicznego AMD.

Zobacz: Ubisoft składa pozew przeciw odpowiedzialnym za ataki DDOS na ich serwery

Jedyne pytanie jakie pojawia się w tej sytuacji to – dlaczego firma ani słowem nie zająknęła się o problemie i nie wspomina o poprawkach w liście zmian oprogramowania? Może Wy macie jakąś teorię na ten temat?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię