Strona głównaWiadomościHardwareAMD potwierdza, mobilne wersje układów graficznych AMD Radeon RX 6000 już niedługo...

AMD potwierdza, mobilne wersje układów graficznych AMD Radeon RX 6000 już niedługo pojawią się w laptopach

Najnowsze karty graficzne AMD Radeon RX 6000, oparte o architekturę RDNA2 prezentują bardzo wysoką wydajność. Nie długo o tym będą mogli się też przekonać użytkownicy laptopów.

W trakcie prezentacji najnowszej karty graficzne AMD Radeon RX 6700 XT Scott Herkleman potwierdził, że niedługo w ofercie AMD pojawią się mobilne wersje układów graficznych, które teraz oferowane są tylko dla komputerów stacjonarnych.

AMD Radeon RX 6000

Jesteśmy bardzo ciekawi, jak zachowa się firma AMD, ponieważ przy premierze kart graficznych AMD Radeon RX 5000, też było mówione, że gracze mobilni za chwilę otrzymają nowe układy graficzne. Skończyło się na tym, że dostępność laptopów z takimi grafikami, była bardzo niska, a znalezienie laptopa z kartą graficzną AMD Radeon RX 5700M praktycznie graniczyło z cudem. Mamy nadzieję, że tym razem AMD poważniej potraktuje swoich fanów i pozwoli im na zakup swoich produktów.

Aktualnie nie znamy szczegółów dotyczących mobilnych wersji układów graficznych wykonanych w architekturze RDNA2. Pewnie bliżej ich pojawienia się na rynku będziemy otrzymywać bardziej sprawdzone informacje. Jedyne czego możemy być pewni, to to, że minimalnie karty będą wyposażone w 4GB pamięci VRAM.

Kiedy pojawią się pierwsze laptopy z  mobilnymi układami graficznymi AMD Radeon RX 6000, niestety nie wiemy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię