Strona głównaWiadomościHardwareAMD potwierdza, technologia 3D V-Cache zawita do procesorów AMD na początku 2022

AMD potwierdza, technologia 3D V-Cache zawita do procesorów AMD na początku 2022

AMD świętuje pięciolecie marki Ryzen na rynku konsumenckim. W związku z tym AMD wypuściło wideo, w którym John Taylor i Robert Taylor podsumowują osiągnięcia, ale też zdradzają kilka nowości, wśród nich właśnie technologię 3D V-Cache w procesorach AMD Zen3.

Przygoda AMD z procesorami z rodziny Ryzen rozpoczęła się w 2016 roku, od prezentacji pierwszej generacji tych procesorów, które od razu przypadły użytkownikom do gustu. Spowodowane było to bardzo wysokim współczynnikiem oferowanej wydajności do ceny. Trend ten utrzymuje się w kolejnych generacjach procesorów Ryzen.

W trakcie trwania tego wywiadu dowiadujemy się, o przyszłości procesorów z rodziny Ryzen, w tym o zmianie podstawki z wysłużonej już AM4 na AM5.

Zmiana podstawki na AM5 wiąże się z kilkoma nowościami. Po pierwsze nowe procesory AMD otrzymają wsparcie dla pamięci DDR5 oraz co do tej pory nie było potwierdzone, nowe procesory AMD będą wspierać PCIe Gen5, tak samo, jak procesory Intela 12 generacji.

Użytkownicy laptopów mogą liczyć na nowe procesory mobilne, które zapewnią większą wydajność przy zachowaniu niskiego zapotrzebowania na energię elektryczną.

Odnośnie do technologii 3D V-Cache, po raz pierwszy dla użytkowników domowych, będzie ona zaimplementowana w nowych procesorach AMD na początku przyszłego roku. Niestety nie dowiedzieliśmy się, czy tę technologię otrzymają aktualne procesory Ryzen 5000, czy jednak nowe Ryzen 6000.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię