Strona głównaWiadomościHardwareAMD Radeon RX 590 może zadebiutować już 15 listopada. Znamy cenę

AMD Radeon RX 590 może zadebiutować już 15 listopada. Znamy cenę

Kilka dni temu pojawiły się doniesienia, według których AMD zamierza w tym roku wydać nową kartę graficzną z układem Polaris. Radeon RX 590 miałby konkurować z GTX-em 1060. Najnowsze informacje sugerują, że premierą odbędzie się w połowie listopada, a cena nie będzie wygórowana. 

AMD Radeon RX 590 ma wykorzystywać architekturę Polaris 30. Oznaczałoby to, że rdzeń graficzny zostanie wyprodukowany z użyciem litografii 12 nm. To pozwoliłoby Czerwonym na podwyższenie taktowania w porównaniu z poprzednikami, np. Radeonem RX 580. A jak wiadomo – wyższe taktowanie to wyższa wydajność (przy identycznych pozostałych parametrach). Mówi się o różnicy rzędu 10-15%. Dzięki temu nowa karta stałaby się bardzo poważną konkurencją dla GTX-a 1060 z 6 GB pamięci. 

Kiedy nowa konstrukcja ma szansę trafić na sklepowe półki? Najnowsze plotki mówią o premierze dokładnie w połowie listopada, czyli 15. dnia miesiąca. Przy okazji poznaliśmy też cenę, która miałaby wynieść około 2099 chińskich juanów lub 300 dolarów. Według aktualnego kursu (3,78 zł) dawałoby to kwotę rzędu 1134 złotych. Dodają podatek moglibyśmy pewnie liczyć na około 1249 złotych. Całkiem nieźle jak na kartę, która prawdopodobnie będzie wydajniejsza od GeForce’a GTX 1060 6 GB.

Co ciekawe, Nvidia już szykuje na to odpowiedź w postaci GTX-a 1060 z pamięciami GDDR5X. Szykuje się ostra walka o klienta.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię