Advertisement
Strona głównaWiadomościHardwareAMD Radeon RX 5950 XT wyposażony w 24 GB pamięci?

AMD Radeon RX 5950 XT wyposażony w 24 GB pamięci?

Do sieci wyciekła częściowa specyfikacja nowej karty AMD Radeon RX 5950 XT, która ma być flagowym układem graficznym. Nowa karta na pokładzie ma mieć aż 5120 procesorów strumieniowych oraz 24 GB pamięci VRAM.

Nowa karta ze stajni AMD ma trafić na rynek jeszcze w tym roku i być konkurencją dla high-endowych układów Nvidii. Obecnie czerwoni pracują nad Radeonem Big Navi wykonanym w architekturze RDNA drugiej generacji. Teraz o karcie dowiedzieliśmy się nieco więcej, dzięki przeciekowi.

Zobacz: Intel wycofuje się z IEM Katowice, ale pozostaje sponsorem i organizatorem

Radeon RX 5950 XT ma składać się z 5120 procesorów strumieniowych obsadzonych w 80 jednostkach obliczeniowych. Pamięć Cache L2 to 12 MB. Do tego dojdzie 320 jednostek TMU oraz 96 ROP. Zwieńczeniem będą 24 GB VRAM w kościach HBM2e. Szyna pamięci ma mieć szerokość 4096 bitów o przepustowości 2 TB/s.

Zobacz: Wiedźmin – ruszyły prace na planie zdjęciowym 2. sezonu

Możemy spodziewać się, że AMD zaprezentuje kartę w drugim lub trzecim kwartale tego roku. Nvidia nie spoczywa jednak na laurach i pracuje nad kartą GeForce 3080, która powinniśmy zobaczyć w podobnym czasie co kartę AMD.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię