Strona głównaWiadomościAMD Radeon RX 6000 mają otrzymać nową technikę - Infinity Cache

AMD Radeon RX 6000 mają otrzymać nową technikę – Infinity Cache

Ostatnia nowość, jaka pojawiła się odnośnie do kart graficznych AMD Radeon RX 6000. To jest to, że jako pierwsze mają otrzymać wsparcie dla nowej techniki AMD Infinity Cache.

Spekulacje na ten temat w internecie są od dłuższego czasu, lecz dopiero informacje na kanale Youtube – RedGamingTech, był najbardziej prawdopodobne. Prowadzący mówił, że technika ta może pojawić się w nowych kartach graficznych AMD z architekturą RDNA 2 w celu polepszenia transferów danych pomiędzy rdzeniem graficznym a układem pamięci.

Zastosowanie tej dodatkowej techniki zostało podyktowane tym, że najnowsze karty graficzne AMD, mają mieć 256-bitową szynę pamięci i AMD nie chce dopuścić, że by to ona była odpowiedzialna za przestoje w dostarczaniu informacji do rdzenia karty graficznej.

Zapowiadany AMD Radeon RX 6900 XT, do swojej dyspozycji ma mieć 16 GB GDDR6, działającej z szybkością 16 Gbps, dodając do tego magistralę pamięci o szerokości 256-bit, otrzymujemy wynik 512 GB/s, to jest maksymalna szybkość transferu danych, pomiędzy rdzeniem GPU a układem pamięci. Nvidia pod tym względem wypada dwa razy lepiej. Modele wyposażone w rdzeń GA 102 mogą poszczycić się wewnętrznym przesyłem danych na poziomie 1 TB/s. Odpowiadają za to dwa czynniki, pamięci są szybsze 19,5 Gbps, oraz szyna bitowa wynosi 384-bit.

AMD Radeon RX 6000

Jak faktycznie na wydajność AMD wpłynie Infinity Cache, będziemy mogli przekonać się już niedługo. Premiera najnowszych kart graficznych AMD zapowiedziana jest na 28 października.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię