Strona głównaWiadomościHardwareAMD Radeon RX 6900 XT maksymalnie osiąga taktowania 3,0 GHz

AMD Radeon RX 6900 XT maksymalnie osiąga taktowania 3,0 GHz

AMD Radeon RX 6900 XT, zapowiada się na wyjątkowo wydajną kartę graficzną z obozu czerwonych.

Jeśli doniesienia o tak wysokim taktowaniu rdzenia, okażą się prawdziwe, to otrzymamy najwyżej taktującą kartę graficzną w historii. Patrick Schur na swoim Twitterze zamieścił dwa zrzuty ekranu, na których pokazuje, że wcześniejsze modele AMD Radeon RX 6800 oraz 6800 XT, mogą osiągnąć maksymalne częstotliwości pracy rdzenia na poziomie 2,8 GHz, a flagowiec AMD, wartość tę ma ustawioną na 3,0 GHz.

Tego typu limity mają zagwarantować, żeby nie dochodziło do sytuacji, że słabsza teoretycznie karta graficzna zbliża się wydajnościowo do swojego mocniejszego kuzyna. AMD w swojej historii miało kilka takich przypadków, więc teraz są dużo bardziej ostrożni.

Ostatnio Roman „der8auer” Hartung, próbował ominąć założone przez producenta limity w karcie graficznej AMD Radeon RX 6800 XT, niestety okazało się, że bez dedykowanych narzędzi AMD, taka sztuka jest niemożliwa do osiągnięcia.

AMD Radeon RX 6900 XT, swoją premierę ma mieć 8 grudnia. Cena, jaką trzeba będzie za niego zapłacić to minimalnie 999 USD.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię