Strona głównaWiadomościAMD Rembrandt - nowy procesor APU pojawił się na roadmapie AMD

AMD Rembrandt – nowy procesor APU pojawił się na roadmapie AMD

Procesory AMD w tym roku zyskały bardzo dużo na popularności i pod względem opłacalności, bardzo często okazują się lepszym wyborem niż konkurencyjne procesory Intel. AMD Rembrandt ma dalej podtrzymać ten trend.

Nowe procesory APU od AMD swój debiut mają mieć na przełomie 2021 i 2022 roku. Zadebiutują tuż po procesorach  AMD Cezanne. Przyglądając się grafice, na której zostały pokazane technologie, jakie mają zostać użyte przy produkcji tych procesorów to możemy spodziewać się bardzo wydajnego APU.

AMD Rembrandt do swojej dyspozycji ma mieć rdzenie Zen3 oraz układ graficzny wykorzystujący architekturę RDNA 2. Dodatkowo ze slajdu dowiadujemy się, że najnowszy procesor, będzie wykorzystywał proces litograficzny 6 nm co powinno poprawić upakowanie komponentów procesora o około 20%, oraz obniżyć jego pobór energii.

Rozwój obliczeń maszynowych w ostatnich latach jest bardzo duży i AMD też bierze w nich udział, w najnowszym procesorze AMD, otrzymamy nowe instrukcje CVML (Compute Vision & Machine Learning) odpowiedzialne one będą za wspieranie obliczeń AI. Kolejną nowością ma być wsparcie dla nowych szybszych pamięci LPDDR5/DDR5, które pracują z taktowaniem 5200 MHz. Ostatnią nowością w tym procesorze jest dodanie dwudziestu linii PCIe 4.0.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię