Strona głównaGryAktualnościBethesda, id Software i John Carmack znowu razem?

Bethesda, id Software i John Carmack znowu razem?

Wczoraj runęła wiadomość o wykupieniu studia Bethesda przez Microsoft. Okazuje się, że ona może mieć daleko idące konsekwencje.

O komentarz do informacji o zakupie Bethesdy przez Microsoft pokusił się dawny współzałożyciel id Software, John Carmack. id Software od pewnego czasu jest własnością Bethesdy, a co za tym idzie – teraz także Microsoftu. Co ciekawe, w głowie Carmaca zakwitł pomysł o powrocie na stare śmieci.

Bethesda John Carmack

Deweloper, znany między innymi z tego, że współtworzył kultowego Dooma i Quake’a, powiedział, że “Microsoft nie ma do niego żalu (za odejście do Oculus VR – dop. red.) więc być może będzie mógł ponownie wziąć udział w pracach nad kolejnymi tytułami”. Dodał też, że Microsoft to dobry “opiekun dla firm z branży twórców gier”.

Żal ze strony Microsoftu miał być odniesieniem do problemów z ZeniMax. Firma, której podlega Bethesda, oskarżyła swego czasu Carmacka swego czasu o zabranie ze sobą do Oculusa tajemnic handlowych Bethesdy i id Software, w tym dokumentów i wiedzy technicznej.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEurogamer
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię