Strona głównaWiadomościHardwareAMD Ryzen 5000 otrzymuje automatyczny undervolting wraz z Precision Boost Overdrive 2

AMD Ryzen 5000 otrzymuje automatyczny undervolting wraz z Precision Boost Overdrive 2

Procesory AMD Ryzen 5000, pod względem wydajności okazały się bardzo udane. Konkurujące z nimi odpowiedniki Intela w wielu zadaniach musiały uznać wyższość AMD. Teraz procesory AMD otrzymują nowe funkcje Precision Boost Overdrive 2, które pozwolą im poprawić energooszczędność.

Procesory AMD, charakteryzują się tym, że nie są w żaden sposób zablokowane, jak jednostki centralne Intela. Możemy bez najmniejszych problemów je podkręcać, by osiągać lepszą wydajność, ale też możemy wykonywać tak zwany undervolting. Który pozwala zachować domyślną wydajność procesora, ale przy dużo większej energooszczędności. Proces ten do tej pory mogliśmy wykonywać ręcznie, ale wraz z wprowadzeniem nowej wersji AGESA. Procesory AMD Ryzen 5000 otrzymają taką funkcję wraz z obsługą Precision Boost Overdrive 2.

Dzięki temu rozwiązaniu undervolting będzie dostępny szerszej grupie użytkowników, którzy skorzystają na tym zabiegu, nie tylko na niższym poborze prądu dla procesora, ale też, procesor będzie podczas pracy pracował z niższą temperaturą, więc cały układ chłodzenia będzie cichszy. Osobiście uważam, że zrobienie undervoltingu to bardzo dobre rozwiązanie, jak chcesz obniżyć hałas, jaki generuje układ chłodzenia CPU, a jednocześnie chcesz utrzymać wysoką wydajność.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię