Strona głównaWiadomościHardwareMSI Bravo 17 - Optymalny laptop do zadań domowych i grania

MSI Bravo 17 – Optymalny laptop do zadań domowych i grania

Wybór odpowiedniego laptopa dla osoby, która nie śledzi rynku na bieżąco, jest bardzo ciężki. To mało powiedziane, często też jest trudny dla osoby, która jest w miarę obeznana z panującymi trendami. Dlatego z firmą MSI postanowiliśmy zaprezentować, naszym zdaniem ciekawy laptop, który spełnia wymagania, jakie stawiamy przed uniwersalnym laptopem do zadań domowych, jak i do gier.

Laptop, jaki spełnia te oczekiwania to MSI Bravo 17, wyposażony w procesor AMD Ryzen 7 4800H wykonany w technologii litograficznej 7 nm i kartę graficzną AMD Radeon RX 5500M. To połączenie komponentów zapewnia bardzo wysoką wydajność zarówno w zastosowaniach domowych, jak i w grach komputerowych. Dodatkowo stylistyka najnowszego laptopa MSI jest bardzo nowoczesna. Obudowa w większości wykonana jest z aluminium, dzięki czemu, jego konstrukcja będzie bardzo sztywna i dodatkowo lekka. MSI Bravo 17 z ekranem o przekątnej 17 cali waży zaledwie 2,2 kilograma.

Skoro o ekranie wspomnieliśmy, to warto zwrócić uwagę, że jest to panel IPS o odświeżaniu 144 Hz i wsparciu technologii AMD FreeSync. Dzięki czemu będziemy mogli grać w szybkie i wymagające gry e-sportowe, a technika AMD FreeSync pomoże nam, żeby podczas tej rozgrywki nie dochodziło do efektu rozrywania się obrazu (ang. tearing). Co więcej, na pochwałę zasługuje to, że ramki wokół matrycy są bardzo cienkie i nie zabierają niepotrzebnie powierzchni matrycy.

Wybierając laptop MSI Bravo 17, otrzymuje też kilka nowych technologii, o których mogliśmy wcześniej nie słyszeć, lub nawet nie zdawać sobie sprawy, że są dostępne w takich rozsądnie wycenionych laptopach. Zacznijmy od tego, że laptop ten może mieć, podświetlaną klawiaturę RGB LED z indywidualnie świecącymi klawiszami, już nie musimy się zastanawiać, jak podświetlić klawiaturę, teraz możemy ją spersonalizować całkowicie pod nasze gusta. Chcemy wyróżnić przyciski WSAD, nie ma problemu, podświetlić inne często wykorzystywane klawisze, też nie stanowi to problemu. Do tego, producentem tej klawiatury jest firma SteelSeries doskonale znana wszystkim profesjonalnym, jak i amatorskim graczom.

Żeby zapanować nad dodatkowymi funkcjami laptopa, firma MSI opracowała oprogramowanie Dragon Center, które poza kontrolowaniem podświetlenia klawiatury, oferuje nam dużo większe możliwości. Dla graczy najważniejsza jest optymalizacja laptopa pod kątem gier. Dokonujemy tego poprzez włączenie trybu „Gaming Mode„, po jego aktywacji oprogramowanie wybiera optymalne ustawienia dla poszczególnych gier i nie musimy się już trudzić samemu, jak ustawić daną grę, żeby rozgrywka była jak najprzyjemniejsza.

Jeśli w danym momencie nie będziemy grać, tylko wykonywać jakąś inną pracę, a może po prostu oglądać film lub rozgrywkę innego gracza. To pomocny może okazać się tryb Battery Master, który pozwoli dłużej korzystać z laptopa na zasilaniu akumulatorowym. Aż do siedmiu godzin, możemy korzystać z laptopa po włączeniu tego trybu.

O ile już przy oglądaniu filmów jesteśmy, to do ich lepszego odbioru, poza oczywiście obrazem, ważny jest dźwięk. Karta dźwiękowa w laptopie MSI Bravo 17 zgodna jest ze standardem High-Resolution Audio, dzięki czemu jakość dźwięku jest na wysokim poziomie. Dodatkowo gracze otrzymają wsparcie dla technologii Nahimic 3, która poprawia lokalizację dźwięków w przestrzeni 3D, dzięki czemu od razu usłyszymy, skąd nadchodzą wrogowie, ewentualnie, czy kolega za nami wciąż biegnie.

Ważnym aspektem przy wyborze laptopa jest też jego stylistyka oraz kultura pracy, jak pisaliśmy wcześniej, laptop w dużej mierze wykonany jest z aluminium, ale nie pisaliśmy, że jest wyjątkowo cienki, a jego minimalistyczna stylistyka z całą pewnością przypadnie do gustu nie jednej osobie. Firma MSI znana jest z tego, że ich produkty są dopieszczone w najdrobniejszym szczególe, dlatego też przy konstrukcji tego laptopa, zaprojektowano nowy układ chłodzenia, który jest bardzo rozbudowany, ponieważ w jego skład poza dwoma wentylatorami i czterema radiatorami wchodzi siedem rurek ciepłowodowych, które łączą ze sobą poszczególne radiatory i pomagają w odprowadzaniu nadmiaru ciepła zarówno procesora, jak i karty graficznej.

Dlatego naszym zdaniem najnowsze laptopy MSI Bravo 17 zasługują na bliższe przyjrzenie się im. Ponieważ oferują bardzo dobry miks wydajności jednakowo w zastosowaniach rozrywkowych, jak i profesjonalnych. Co więcej, dzięki bardzo wydajnemu układowi chłodzenia i długim czasie pracy na zasilaniu akumulatorowym, stanowią bardzo dobry wybór, jako laptop uniwersalny do domu.

Aktualnie laptopy MSI objęte są promocją z okazji Black Week, która staruje 27.11 i trwa do 06.12 lub do wyczerpania produktów objętych promocją.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię