Strona głównaWiadomościAMD Ryzen 7 5800X - przyłapany w Ashes of the Singularity

AMD Ryzen 7 5800X – przyłapany w Ashes of the Singularity

Ryzen 7 5800X został odnaleziony w grze Ashes of the Singularity, która przez recenzentów jest używana, jako benchmark przy testowaniu procesorów. Producenci też to zauważyli, więc bardzo często można w bazie wyników AotS znaleźć nowe procesory.

Ten mały przeciek zdradza nam jedną bardzo ciekawą informację, nowe procesory AMD do komputerów desktopowych, przeskakują w swojej numeracji liczbę 4000 i od razu otrzymujemy procesory serii 5000. To bardzo sprytny ruch ze strony AMD, ponieważ procesory te będą, wykorzystywały architekturę Zen3 tak, jak nowe procesory AMD Cezanne przeznaczone do komputerów przenośnych. Dzięki temu zabiegowi dużo łatwiej będzie poruszać się użytkownikowi przy wyborze procesora do swojego nowego komputera.

Niestety test w AotS nie zdradza za dużo szczegółów, dowiadujemy się praktycznie tego, czego mogliśmy się sami domyślić. Jednostka ta wyposażona jest w osiem rdzeni oraz szesnaście wątków, z testu nie można nawet wyczytać częstotliwości, z jaką pracował procesor podczas przeprowadzania testów. W bazie znaleziono wyniki dla kilku testów: Crazy 1080p, 1440p oraz 4K poniżej przedstawiamy je na zrzucie ekranu.

Wyniki te na tle konkurencyjnych procesorów nie prezentują się źle, ale widać, że test ten potrafi być bardzo losowy.

Najnowsze procesory AMD 5000 swoją premierę mają mieć za kilka dni 8 października.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię