Strona głównaWiadomościAMD skrzykuje brać na Capsaicin Live. Główną atrakcją imprezy będą GPU Vega,...

AMD skrzykuje brać na Capsaicin Live. Główną atrakcją imprezy będą GPU Vega, CPU Ryzen i VR

28 lutego rozpocznie się druga edycja Capsaicin Live, imprezy będącej częścią międzynarodowego wydarzenia Game Developer Conference. Podczas trwającej imprezy AMD zamierza uchylić rąbka tajemnicy nt. swoich układów graficznych z rodziny Vega, CPU Ryzen, a także zaprezentuje najnowsze rozwiązania technologiczne VR.

Poprzednim razem AMD nie miał zbyt wiele do zademonstrowania. Sprzedał trochę tajemnic o Polarisie, na wielkich ekranach odpalił kilka gierek wykorzystujących architekturę asynchroniczną i po cichutku jego przedstawiciele udali się w dalszą trasę koncertową. Tym razem będzie inaczej, a na pewno o wiele głośniej.

Ich nowa generacja kart graficznych Vega to dzieło 5-letniej pracy czerwonych inżynierów. Wśród najważniejszych cech Vega wspomina się o zaawansowanym podsystemie pamięci HBM2, nowoczesnym silniku geometrycznym (kilkukrotnie większa przepustowość danych), silniku obliczeniowym przewyższającym ilość wykonywanych operacji matematycznych oraz technologii DSBR, pozwalającej zredukować pobór energii bez strat w wydajności.

Starczy im również czasu na to, aby zaprezentować nowy procesor Ryzen, który lada chwila pojawi się w sprzedaży. Ryzen, niegdyś noszący imię Zen, ma wprowadzić wysoki zakres mocy obliczeniowej, a tym samym wyższą wydajność i lepszą komunikację z podzespołami. Co najważniejsze – będzie oferować porównywalną bądź niewiele gorszą wydajność od 7. generacji procesorów Intel oraz kosztować o wiele mniej.

Do startu Capsaicin Live już tylko 6 dni. Wtenczas dowiemy się, czy zmiana nazwy kodowej „oazy spokoju” jest całkiem uzasadniona. Może AMD niczym komiksowy bohater „powstanie” i zniszczy intelowską politykę cenową. Dla osób, które nie będą mogły się o tym przekonać osobiście, przewidziano transmisję na żywo dostępną na stronie Radeon.com.

Źródło: wccftech.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię