Strona głównaWiadomościWindows w bajecznie niskich cenach. HRK wystartowało z wielką przeceną

Windows w bajecznie niskich cenach. HRK wystartowało z wielką przeceną

Takich promocji jeszcze nie było. Na stronie HRK możemy nabyć system operacyjny z rodziny Windows po kilkukrotnie niższej cenie. Jednak pamiętajcie, że wszystkie produkty są w wersji OEM, wiec po aktywowaniu klucza nie będzie można z niego skorzystać na innym komputerze.

HRK proponuje kolejno:

  • Windows 10 Professional OEM za 57,12 zł,
  • Windows 10 Home Edition za 47,69 zł,
  • Windows 8.1 OEM za 28,54 zł,
  • Windows 7 Professional za 40,79 zł.

Porównując ceny Windowsa z HRK do tych z allegro czy oficjalnej strony Microsoftu, zauważymy ogromną przepaść. Poszukując w internecie odpowiedzi na zaniżone ceny HRK, natknąłem się na post użytkownika Rachellove’s na stronie steamgifts.com, który zawierał wywiad przeprowadzony z pracownikiem HRK (prawdopobodnie z centrum obsługi klienta). Odpowiedzi udzielone przez tą osobę, mogą rozwiać wszelkie wątpliwości. Platforma HRK ma podpisane kontrakty z oficjalnymi dystrybutorami producentów gier i oprogramowania (w tym z Sigma-Team oraz Merge Games), więc klucze, którymi handluje pochodzą z legalnych źródeł. Tak niską cenę za klucz aktywacyjny udało się im uzyskać dzięki zakupom w ilościach hurtowych. Jest jeszcze inny powód. Poprzez koneksje z dystrybutorami np. Microsoftu, HRK współpracuje z nimi w celu wypromowania produktów. Finalna cena produktu dostępnego na stronie HRK spełnia więc założenia marketingowe i jednocześnie pozwala uzyskać niewielki przychód za pojedynczy egzemplarz.

Jest jednak pewna rzecz, która zniechęca wielu użytkowników do skorzystania z interesującej oferty HRK. Należą do programu partnerskiego platformy G2A, która zrzesza wiele innych sprzedawców, czasem pochodzących z szarej strefy. Z wywiadu jednak wynika, że współpraca HRK i G2A kończy się jedynie na udostępnieniu systemu płatności.

Decyzja o wykorzystaniu ich systemu była oparta na wielości metod, dzięki którym można zapłacić za zamówiony produkt (np. Netteller, Skrill, G2A oraz HRK account, przelew tradycyjny, płatność wszystkimi rodzajami kart). Natomiast w ramach pozyskiwania kluczy aktywacyjnych, HRK nie nawiązuje żadnych relacji biznesowych z G2A.

Do cen produktów należy doliczyć VAT 23% i niewielki podatek wynikający z wyboru metody płatności.

Źródło: driversbit.com, steamgifst.com, hrk.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię