Strona głównaWiadomościAMD sprzedało w lipcu więcej procesorów niż Intel

AMD sprzedało w lipcu więcej procesorów niż Intel

Chyba nie jest dla nikogo tajemnicą, że Intel jest liderem rynku procesorów x86. To układy z serii Core są częściej wybierane nie tylko przez graczy, ale także osoby zajmujące się pracą biurową. Jednak w lipcu doszło do sytuacji dość nietypowej, bowiem AMD sprzedało w tym miesiącu więcej procesorów niż konkurent. 

Tak przynajmniej można wywnioskować po informacjach pochodzących z niemieckiego sklepu Mindfactory. Nasi zachodni sąsiedzi to największy rynek hardware’owy w Europie. Z kolei Mindfactory to jeden z największych sprzedawców w Niemczech, więc dane należy traktować poważnie. Z drugiej strony nie można ich bezpośrednio przełożyć na cały Stary Kontynent, nie mówiąc już o całym świecie. Ale do szczegółów.

W lipcu 2018 roku Mindfactory sprzedało więcej procesorów AMD niż Intela. Szczególnie dużą popularnością cieszyły się modele Ryzen 7 2700X oraz Ryzen 5 2600X. Podobnie wyglądało to niecały rok temu, gdy na rynku zadebiutowały pierwsze Ryzeny. Wtedy Niemcy również chętniej kupowali procesory AMD. Nie zmienia to faktu, że jest to sytuacja dość nietypowa, o której przez wiele lat Czerwoni nawet nie mieli co marzyć. Na szczęście architektura Zen odmieniła ich los i w końcu mogą konkurować z Intelem. Oby to samo stało się wkrótce w temacie kart graficznych. 

Źródło: TweakTown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię