Strona głównaEsportVirtus.pro przegrywa w pierwszym meczu IEM Szanghaj 2018

Virtus.pro przegrywa w pierwszym meczu IEM Szanghaj 2018

Nie była to romantyczna historia, w której byliśmy świadkami przemiany głównego bohatera. To raczej historia, która ostatnio powtarza się zdecydowanie zbyt często. Virtus.pro znowu zaczęli turniej od przegranego meczu i znowu są bliscy odpadnięcia z zawodów. 

W pierwszym meczu na IEM Szanghaj 2018 Virtus.pro zmierzyli się z HellRaisers. Spotkanie nie zaczęło się najlepiej dla naszych rodaków, którzy – grając po stronie antyterrorystów – przegrali pistoletówkę i nie mogli wypracować dobrej ekonomii. Przez to rywale zyskali kilka rund przewagi. Na szczęście po chwili Neo i spółka otrząsnęli się i ostatecznie wygrali pierwszą połowę wynikiem 8:7. Był to dobry prognostyk przed kolejną częścią spotkania. 

Mecz rozgrywany był na mapie de_cache, więc wydawało się, że 8 rund zdobytych po stronie CT to świetna zaliczka. W końcu „kaszyk” uchodzi za lokalizację łatwiejszą dla atakujących. Szkoda, że nie było tego widać w grze Virtus.pro. Kolejna przegrana pistoletówka mocno utrudniła Polakom zadanie. Na dodatek przez długi czas nie byli w stanie wygrać ani jednej rundy. Dopiero przy wyniku 9:15 zaczęli wracać do spotkania, ale było ich stać tylko na doprowadzenie do rezultatu 12:16. 

Co zawiodło? Przede wszystkim obie przegrane pistoletówki, czyli standard w wykonaniu Virtus.pro. Nie da się też pominąć słabej formy Morelza, który w pewnym momencie miał bilans 2-17. Ostatecznie skończył spotkanie z 8 fragami, ale to i tak za mało, aby mówić o dobrym występie. 

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię