Strona głównaWiadomościAMD szykuje 12- i 16-rdzeniowe wersje procesorów Ryzen? Na to wygląda

AMD szykuje 12- i 16-rdzeniowe wersje procesorów Ryzen? Na to wygląda

W ostatnich tygodniach pojawia się coraz więcej informacji na temat planowanego wprowadzenia do sprzedaży procesorów AMD Ryzen z 12 i 16 rdzeniami. Teraz możemy być tego już niemal pewni, bo układy pojawiły się w programie AIDA64.

Nowe procesory AMD z 12 i 16 rdzeniami oraz odpowiednio 24 i 32 wątkami (!) mają być przeznaczone dla platform HEDT (High-end Desktop), czyli stworzony z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Już wcześniej w programie SiSoft Sandra pojawiła się wzmianka na temat tajemniczego procesora AMD, którego oznaczenie sugerowało jednostkę 12-rdzeniową. Teraz lista zmian po aktualizacji innego benchmarka – AIDA64 – po raz kolejny sugeruje, że tego typu układy są przygotowywane.

Twórcy AIDA64 po zaktualizowaniu swojego programu poinformowali o wprowadzeniu wstępnej obsługi dla 12- oraz 16-rdzeniowych procesorów AMD HEDT. Co prawda nie daje nam to 100-procentowej pewności, że tego typu układy trafią do sprzedaży, ale coraz więcej rzeczy na to wskazuje. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, kiedy miałaby nastąpić premiera. Od pewnego czasu mówi się o konferencji AMD na targach Computex 2017, które odbędą się w czerwcu. Ale przecież nie musi to oznaczać, że właśnie wtedy firma pokaże nowe Ryzeny.

Źródło: TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię