test
Strona głównaWiadomościAMD Threadripper 1950X najlepszym procesorem desktopowym

AMD Threadripper 1950X najlepszym procesorem desktopowym

Najmocniejszy model Ryzena Threadripper udało się podkręcić do 4,1 GHz na wszystkich 16 rdzeniach procesora. Wyniki testów są wręcz powalające.

Seria procesorów Ryzen Threadripper za chwilę zadebiutuje na międzynarodowym rynku. Gorące newsy o „Czerwonych” potworach podkręcają atmosferę, mamiąc nas ich niesamowitą wydajnością. Najnowszy wyciek informacji o modelu Threadripper 1950X to prawdziła perełka, która w mig zawstydziła porównywalny cenowo procesor Intel i9-7900X.

Sprawcą wydarzenia jest jeden z bywalców strony reddit.com. Użytkownik callingthewolf przyznał się do spółkowania ze wspomnianym modelem Ryzena. Po zamontowaniu na swojej platformie 16 rdzeniowego procesora, nie tylko sprawdził go benchmarkiem, ale pokusił się o jego przetaktowanie. W wyniku ciepłych relacji okazało się, że 1950X pozwala na o wiele większy overclocking, niż modele mainstreamowe.

Przy zastosowaniu wodnego chłodzenia Thermaltake 3.0 udało mu się podnieść zegar CPU wpierw do wartości 4,0 GHz w towarzystwie napięcia 1.25V, a po chwili uzyskał 4,1 GHz przy odrobinę wyższym woltażu 1.4V. Rekordzista nie podał pełnego opisu platformy, na której dokonał testów (podobno jakiś ASRock), dlatego można sądzić, że procesor nie osiągnął swojej ostatecznej granicy wydajności.

Testy poprowadził przy ścisłej współpracy z 8 kosteczkami pamięci RAM DDR4 3066 MHz. Za pierwszym podejściem sprawdził moc procesora programem Cinebench R15 na prędkości 4,0 GHz. Szesnaście rdzeni Ryzena wyprodukowało 3337 punktów. Podkręcony Intel Core i9-7900X ze swoimi 2464 puntkami może się spalić z zazdrości. Różnica między nimi wyniosła około 35%.

 

W przypadku testu w Geekbench 3, Threadripper 1950X (z prędkością ustawioną na 4,1 GHz) wypadł jeszcze lepiej. Tutaj użytkownik zanotował 58391 punktów w teście multi-core, co daje 37% przewagę nad Intelem 7900X podkręconym do 4,5 GHz (42600 punktów).

  

Werdykt może być tylko jeden – AMD Ryzen Threadripper 1950X w obecnej chwili jest najlepszym procesorem desktopowym. Przedstawione wyniki są zadziwiające i mamy nadzieję, że jego moc przełoży się na fps-y generowane w grach. Embargo informacyjne lada moment zostanie zniesione, a my poznamy wszystkie, najbardziej pikatne szczególiki o nowym królu procesorów.  

Źródło: wccftech.com reddit.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię