Strona głównaWiadomościAMD udostępnia największą w tym roku aktualizację sterowników do kart graficznych -...

AMD udostępnia największą w tym roku aktualizację sterowników do kart graficznych – Crimson ReLive Edition 17.17.2

Właściciele kart graficznych AMD Radeon nie powinni zwlekać z pobraniem najnowszej paczki sterowników. Producent wprowadził zauważalną poprawę wydajności, lepszą responsywność wyświetlanego obrazu, a nawet optymalizację strumieniowania gier.

Firma AMD w końcu zrobiła jakiś użytek ze swoich programistów. Zespół tęgich głów udoskonalił sterowniki do kart graficznych z serii AMD Radeon. Zanim jednak rzucicie się do działu download, wpierw powiemy Wam co udało się naprawić w najnowszej aktualizacji Crimson ReLive Edition 17.17.2.

Poprawie uległo naprawdę wiele elementów, a co ważniejsze, mających wpływ na obsługę starych i najnowszych gier. Zacznijmy może od opcji nagrywania wideo Radeon ReLive. Od teraz będzie wygodniej regulować jakość nagrań audio-wideo z zachowaniem wydajności w trakcie zagrywki. Zwiększono ponadto przepływ strumienia nagrywanego filmu aż do 100 MB/s.

Kolejna istotna rzecz to responsywność w grach. Dzięki nowym sterownikom dokonano korekty opóźnień w wyświetlanym obrazie. Na platformie uzbrojonej w RX 580 8 GB, w grze The Division zanotowano 31% obniżenie czasu reakcji do 51ms. Warto również wspomnieć o dodanej technologii Enhanced VSync, która w porównaniu do referencyjnego VSync pozwala odblokować liczbę wyświetlanych klatek i jednocześnie zapobiega rozrywaniu obrazu. Pozwala utrzymać płynność obrazu bez względu na prędkość odtwarzania gry.

 

Na celowniku znalazły się także wbudowane aplikacje. Tu między innymi funkcja Radeon Chill będąca odpowiedzią na usprawnienie działania komputera względem oszczędności energii. Docenią ją zarówno posiadacze PC, jak i laptopowcy. W tym celu AMD opracowało indywidualne profile dla ponad 40 najnowszych gier. Na podstawie testu laptopa HP Omen z kartą graficzną RX 580 8GB z uruchomioną grą League of Legends, stwierdzono wzrost żywotności baterii o 30%.

Z kolei w nakładce Radeon WattMan wprowadzono większa swobodę kontroli napięcia, zasilania, stanów energetycznych, a także możliwość ustawienia częstotliwości taktowania pamięci GPU poniżej standardu producenta.

Na koniec warto również wspomnieć o szybszym czasie wczytywania gier, przeniesieniu opcji Radeon Additional Setting do głównej zakładki Radeon Setting oraz o udostępnieniu twórcom gier, a w szczególności programistom, pakietu Radeon GPU Profiler. Od teraz będą mogli monitorować wykorzystanie zasobów karty i otrzymać wirtualny obraz jej pracy.   

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię