Strona główna Wiadomości Hardware AMD wprowadza na rynek procesory Ryzen 5000G ze zintegrowanym układem graficznym

AMD wprowadza na rynek procesory Ryzen 5000G ze zintegrowanym układem graficznym

Bez dużego rozgłosu AMD wprowadza na rynek procesory Ryzen 5000G Cezanne ze zintegrowaną kartą graficzną

Biorąc pod uwagę aktualne problemy z dostępnością kart graficznych, wielu użytkowników czekało na najnowsze procesory AMD Ryzen 5000G ze wbudowanymi układami graficznymi. Ponieważ była to dla nich szansa na złożenie komputera, który by oferował dobrą wydajność w wielu zastosowaniach i dodatkowo, pozwoliłby przełożyć zakup bardzo drogiej karty graficznej na późniejszy okres.

Niestety AMD zdecydowało, że najnowsze procesory AMD Ryzen 5000G, nie będą oferowane klientom detalicznym. Tylko duzi producenci OEM pokroju Lenovo czy HP, otrzymają najnowsze procesory do ich komputerów.

Jeśli więc procesory te nie trafią oficjalnie do sprzedaży detalicznej, to jedyną szansą na ich zakup, będzie kupno takiego procesora na portalu aukcyjnym. Jest to bardzo zła wiadomość dla graczy, którzy chcieli złożyć swój komputer do grania, ponieważ brak oficjalnej dystrybucji spowoduje znowu sztuczne zawyżenie ceny za te procesory.

Same zaś procesory zapowiadają się bardzo dobrze. Ich wydajność w zastosowaniach profesjonalnych (grafika, obróbka materiałów wideo itp) jest bardziej niż satysfakcjonująca. AMD na swoich slajdach reklamowych podaje, że AMD Ryzen 7 5700G jest w tych zastosowaniach średnio wydajniejszy o 38% od Intel Core i7-10700. Pozostałe procesory jak sześciordzeniowy AMD Ryzen 5 5600G i czterordzeniowy AMD Ryzen 3 5300G osiągają podobną przewagę nad procesorami, z którymi konkurują.

Co więcej, wydajność układu graficznego w najnowszych procesorach Ryzen 5000G, według AMD jest na bardzo wysokim poziomie. Bez problemu pozwala na rozgrywkę w tytuły esportowe, Fortnite osiąga średnią wydajność 92 klatki na sekundę, a League of Legends 199 kl./s. Nawet duże tytuły AAA wydają się możliwe do uruchomienia na tych zintegrowanych układach graficznych. Metro Exodus osiąga średnio 46 kl./s a Assassin’s Creed Odyssey 34 kl./s. Nie są to bardzo komfortowe warunki do grania (brak 60 kl./s), ale do okazjonalnego pogrania wystarczą.

Przez to, że procesory te na tę chwilę nie będą oferowane użytkownikom detalicznym, niestety nie znamy ich ceny. Pierwsze komputery OEM z tymi procesorami mają pojawić się w sklepach już w tym miesiącu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourceamd.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE