Strona głównaWiadomościOprogramowanieAMD wprowadza Radeon Super Resolution – upscaling, który zadziała w każdej posiadanej...

AMD wprowadza Radeon Super Resolution – upscaling, który zadziała w każdej posiadanej grze

Nowa funkcja zaszyta będzie w sterownikach i będzie wymagała posiadania karty graficznej AMD. Pozwoli to na zwiększenie rozdzielczości praktycznie każdej gry i poprawienie jej wyglądu.

Wygląda na to, ze prace nad technologią upscalingu AMD idą coraz lepiej. FidelityFX Super Resolution (FSR) wchodzi na nowy poziom, nowa wersja sterownika pozwoli działać karcie graficznej bez konieczności wykonywania skomplikowanych manewrów ze strony użytkownika.

Jak stwierdził Frank Azor z AMD podczas wystąpienia na CES 2022:

Wzięliśmy naszą technologię FSR i zintegrowaliśmy ją z nową wersją oprogramowania Adrenalin. Ta nowa funkcja nosi nazwę Radeon Super Resolution i pozwala poprawić wydajność FSR w niemal każdej posiadanej grze.

Funkcję włączamy w ustawieniach sterownika Radeon i obniżamy rozdzielczość w grze, a RSR zajmie się resztą. Nie wiadomo jak w rzeczywiści będzie to wyglądać w grze, bo prawdopodobnie brak optymalizacji w grach może mieć różny wpływ na jakość skalowania w różnych tytułach.

Opis brzmi trochę jak niedawno zmieniona Nvidia Image Scaling, która podobnie jest aktywowana po stronie sterownika i oferuje alternatywę Deep Learning Super Sampling (DLSS) dla nieobsługiwanych gier lub nieobsługiwanego sprzętu. To jednak nie do końca odpowiada DLSS.

Zobacz: StyleCLIP – uczenie maszynowe pozwala zobaczyć Kratosa jako realnego człowieka

AMD Link 5.0, AMD Privacy View i Radeon Super Resolution zostaną włączone do nowej wersji sterownika Adrenalin w nadchodzących miesiącach.

Wygląda na to, że ten rok zapowiada się bardzo dobrze pod względem nowości.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię