Strona głównaKonsolePlayStation VR2 zaprezentowane podczas CES 2022

PlayStation VR2 zaprezentowane podczas CES 2022

Fani PlayStation VR dość długo czekali na nowe informacje na temat PS VR2, ale oto jest – oficjalnie zapowiedziana druga wersja, przeznaczona dla PS5.

Jedną z firm, która mimo wszystko nie zrezygnowała z udziału w CES 2022 było Sony. Japońska korporacja zaprezentowała tam m.in. drugą wersję swoich gogli wirtualnej rzeczywistości, czyli przeznaczonego dla PlayStation 5 PS VR2. Towarzyszą im nowe kontrolery, nazwane PS VR2 Sense.

Okulary oraz kontrolery mają bazować na wszystkim tym, co wprowadziło samo PlayStation 5, a do tego oferować chociażby poprawione śledzenie ruchów gracza. Całość ma być połączona z konsolą za pomocą zaledwie jednego kabla. Gogle oferują rozdzielczość 4K, HDR i pole widzenia o szerokości 110 stopni. Odświeżanie ma się odbywać z częstotliwością co najmniej 90 Hz. Śledzenie ruchów gracza ma się natomiast odbywać za pomocą systemu wbudowanych kamer – czyli bez konieczności rozstawiania w całym pokoju dodatkowych czujników.

Zobacz: Deathloop na PlayStation 5 przeceniony do 129 zł

Urządzenie wzbogacono również o dodatkowy silnik force feedback, który ma zapewnić dodatkową szczegółowość odczuwanych wrażeń. Kontrolery natomiast, podobnie jak pad z PS5, otrzymały wibracje haptyczne i triggery adaptacyjne.

Prezentacja PlayStation VR2 na CES 2022

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię