Strona głównaGryAktualnościAmong Us 2 odwołane. Twórcy chcą skupić się na pierwszej części

Among Us 2 odwołane. Twórcy chcą skupić się na pierwszej części

Jeden z najnowszych hitów Twitcha jednak nie doczeka się sequela. Twórcy Among Us postanowili pełną parą kontynuować prace nad pierwszą częścią.

Sukces Among Us przyszedł równie szybko, co nagłe zainteresowanie Fall Guys. Gra pojawiła się jakby znikąd, kosztuje bardzo niewielkie pieniądze i szybko okazało się, że dla streamerów stanowi kopalnię contentu. Nic więc dziwnego, że twórcy chcą pracować nad dalszym rozwojem gry.

Zobacz: Animal Crossing i Fall Guys dostaną własne zestawy LEGO?

O drugiej części Among Us dowiedzieliśmy się nieco ponad miesiąc temu, dzięki oficjalnej zapowiedzi dewelopera. Od tego czasu bardzo wiele się jednak zmieniło. Ze średniej 16 tysięcy graczy w sierpniu, gra podskoczyła do ponad 100 tysięcy przez ostatnie 30 dni. Twórcy zdecydowali się odpuścić więc na razie prace nad sequelem.

Główną motywacją nowej gry była przestarzała baza Among Us, która uniemożliwia tworzenie części contentu. Ze względu na rosnącą popularność, plany dotyczące dwójki zostały odłożone w czasie, a niektóre jej elementy trafią niedługo do gry dostępnej aktualnie na Steamie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceKotaku
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię