Strona głównaGryAktualnościAmong Us - beta aktualizacji zapowiada sporo zmian rozgrywki

Among Us – beta aktualizacji zapowiada sporo zmian rozgrywki

Among Us otrzymało wersję beta październikowej aktualizacji. Zapowiada ona spore zmiany w popularnej grze “w detektywa”, m.in. w głosowaniu.

Among Us pojawiło się trochę znikąd i w ciągu minionych kilku miesięcy przyciągnęło spore zainteresowanie i robiące spore wrażenie ilości graczy. W efekcie autorzy podjęli decyzję o anulowaniu prac nad sequelem, by skupić się na dopracowaniu już wydanej części. Teraz pojawiła się nowa aktualizacja – jako części gałęzi beta – która zdradza co przygotowują. Wygląda na to, że spore zmiany czekają to, jak będzie działać funkcja impostora i jak wyglądać będzie głosowanie.

Among Us

Aktualizacja nie ma jeszcze żadnej oficjalnej dokumentacji, więc gracze sami opracowali listę zmian. Znajdują się na niej między innymi zmiany kolorów popularnych “kabelków”, by zadanie to było łatwiejsze dla osób z problemami z widzeniem. Oprócz tego host gry ma więcej opcji decydowania o jej kształcie – może na przykład włączyć możliwość głosowania anonimowego, albo ustawić pasek z zadaniami widoczny jedynie w określonych momentach. Obie zmiany mogą wpłynąć na to, że impostorom będzie łatwiej uchronić się przed wykryciem. Wciąż jednak decyzja o użyciu danej opcji pozostaje w gestii admina danej gry.

Nie wszystkim zmiany się spodobały – ułatwienia dla osób niedowidzących w niektórych przypadkach powodowały zamieszanie – gracze przyzwyczaili się już do poprzedniej wersji, a teraz muszą się jej uczyć od nowa. Aktualizacja dostępna jest jedynie w wersji na PC.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamespot
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię