Strona głównaKonsolePS5 - Sony sprzeda kilkaset milionów konsol?

PS5 – Sony sprzeda kilkaset milionów konsol?

Według jednego z analityków Rakuten Securities Economic Research Institute sprzedaż nowej konsoli Sony ma przejść najśmielsze oczekiwania. Według prognozy PS5 powinno sprzedać się w ilości kilkuset milionów egzemplarzy.

Do premiery PS5 nie pozostało wiele czasu. Gracze czekają na realizację swoich zamówień przedpremierowych, o ile te nie zostały anulowane. Sony zaprezentowało niedawno odświeżone menu jakie trafi do nowej konsoli.

Zobacz: Disney zmienia podejście do biznesu i stawia na streaming

Rakuten Securities Economic Research Institute zaktualizowali swoje analizy dotyczące spodziewanej sprzedaży PS5. Jeszcze we wrześniu twierdzili, że z półek powinno zejść około 200 milionów egzemplarzy. Teraz jeden z pracowników instytutu Norio Imanaka stwierdził, że PS5 może zastąpić PC na arenie E-Sportu. Co więcej zasugerował, że konsola sprzeda się w liczbie 600-700 milionów sztuk.

Nie wiemy jak mocną kawę tego dnia pił Imanaka, ale osiągnięcie takiego wyniku wydaje się być niemożliwe. Możemy się oczywiście mylić. Według niego:

Konsola Sony nowej generacji może stać się terminatorem branży gier, która zakończy długą wojnę pomiędzy Sony, Microsoftem i Nintendo.

Na razie nie będę tego komentował, postoję gdzieś obok i będę obserwował wydarzenia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię